از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

میدان تقسیم استانبول – ترکیه

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

یکی از مدرن‌ترین و شناخته‌شده‌ترین میادین شهر استانبول میدان تقسیم استانبول می‌باشد. نام این میدان از نام آب انبار سنگی بزرگی که در ضلع غربی میدان قرار گرفته و تقسیم و انشعاب آب در این مکان انجام می‌شده، گرفته شده است.

از ویژگی‌های این میدان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد دسترسی آسان به وسایل حمل و نقل عمومی نظیر اتوبوس و مترو قرار گرفتن هتل‌ها و رستوران‌های بزرگ و معروف در این منطقه‌ وجود‌ بسیاری‌ از هتل‌ها و رستوران‌ها در این مکان و اینکه چون میدان تکسیم نقطه آغازین خیابان استقلال می‌باشد گردشگران به مرکز خرید هم به آسانی می‌توانند دسترسی پیدا کنند به همین دلیل خیابان استقلال و میدان تقسیم تبدیل به یک منطقه توریستی در قلب شهر استانبول شده است.

خیابان استقلال که کاملاً سنگ فرش شده است فقط محل عبور عابرین پیاده است و به دلیل امکانات خاصی که در این خیابان وجود دارد. تبدیل به محلی برای برگزاری اعیاد، مراسم‌ها و کنسرت‌ها شده است. حتی وقتی در هنگام غروب یا شب به خیابان استقلال و حوالی تکسیم بروید در هرگوشه و اطراف آن گروه‌هایی دیده می‌شوند که مشغول نواختن یا خواندن انواع مختلفی از سبک‌های موسیقی هستند.

در ابتدای خیابان استقلال یعنی در همان میدان تقسیم یکی از مهمترین آثار تاریخی به نام بنای یادبود استقلال وجود دارد، این بنا در واقع آتاتورک را به عنوان یک فرمانده نظامی و یک فرمانروا به تصویر کشیده است. این اثر هنری توسط هنرمند ایتالیایی به نام پیتر و کانونیکا در سال ۱۹۲۸ ساخته شده است. پس از ساخت این اثر هنری این مکان به مرکز برگزاری جشن‌ها و مراسم عمومی و رسمی ترکیه تبدیل شده است.

می‌توان گفت ضلع جنوبی بنای استقلال نماد پایه گذاران ترکیه نوین است و قسمت شمالی آن نماد جنگ استقلال و ارتش ترکیه می‌باشد. در سوی دیگر میدان تقسیم، ساختمان بزرگ مرکز فرهنگی آتاتورک قرار گرفته است. امروزه کنسرت‌ها و برنامه‌های فرهنگی زیادی در سالن‌های این ساختمان به ویژه سالن مرکز فرهنگی آتاتورک برگزار می‌شود. برگزاری فستیوال بین المللی ترکیه در این محل، همه ساله افراد زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند. این مرکز فرهنگی بزرگ در حال حاضر در حال بازسازی است.

به منظور اطلاع افرادی که قصد سفر به این مکان را دارند برخی از فروشگاها و برندها و هتل‌های مناسب را در زیر معرفی می‌کنیم هتل‌های نه چندان معروف اما بسیار مناسب و لذت بخش شامل: ریوا و سمینال که جرء هتل‌های خوب ۴ ستاره هستند اما کمتر شناخته شده‌اند.

برندهای معروف:Debenhams،mango،zara
 فست فودهای بین المللی: مک دونالد، کی اف سی، پیتزاهات، برگرکینگ.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید