از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

پارک جنگلی وکیل آباد مشهد

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

سفر به مشهد همواره یکی از سفر های دلچسب و به یاد ماندنی است. هر کسی می تواند برای تجربه حس و حال حرم مطهر امام رضا (ع)، در کنار خانواده و دوستان به مشهد سفر کند و خاطرات خوبی را در کنار عزیزانش رقم بزند. تور مشهد یکی از پر مخاطب ترین تور های مسافرتی در میان سایر تور هاست. یکی از مسائلی که باید روی ان تمرکز داشت، بحث هزینه سفر و قیمت تور مسافرتی است. در اوضاع حال حاضر خیلی ها هستند که ترجیح می دهند سفر ارزان تر را تجربه کنند. قطعا این که سفری ارزان ولی با کیفیت خدمات دهی بالا را تهیه کنیم، مورد پسند بیشتری است تا نوع گران قیمت آن. راه حل این ماجرا را می توان رزرو تور ارزان مشهد دانست. با رزرو تور مشهد ارزان می توان از خدمات با کیفیت تور در عین ارزان بودن آن نیز استفاده کرد. در این پست می خواهیم در مورد یکی از بهترین نقاط گردشگری و تفریحی مشهد یعنی پارک جنگلی وکیل آباد صحبت کنیم.

یکی از بهترین لذت ها در سفر این است که در شهر مقصد به نقاط دیدنی، تفریحی و گردشگری شهر بروید. قطعا شهر مشهد اماکن تفریحی بسیاری دارد که هر مسافر و گردشگری تمایل خواهد داشت این نقاط دیدنی را از نزدیک تجربه کند. یکی از پارک های قدیمی و زیبا و بزرگ شهر مشهد، پارک جنگلی وکیل آباد است. این پارک بسیار جذاب در هشت کیلومتری شمال غرب مشهد واقع شده است. پارک جنگلی وکیل آباد به علت قدمت زیاد و دارا بودن انبوهی از درختان کاج، چنار، سرو و قرار گرفتن در دره ای با صفا و خوش آب و هوا و همچنین نهر های متعددی که در آن جاری است، مورد توجه فراوان مسافران مشهد قرار گرفته است. نام قدیم پارک جنگلی وکیل آباد، میرطراز یا باغ وکیل آباد بوده است. این پارک در سال ۱۳۴۸ هجری شمسی توسط حسین مالک، که مالک این پارک هم بوده اند، ساخته شد. بعد ها این پارک برای عموم و به شهرداری شهر واگذار شد. اکنون این پارک در منطقه ۹ شهر مشهد واقع است.

مساحت پارک جنگلی وکیل آباد ۲۵۹۶۵۹ متر مربع است و جزو بزرگ ترین پارک ها به شمار می رود. این پارک با آب قنات آبیاری می شود. شهرداری با احداث و ساخت خیابان، جدول بندی، کف سازی معابر، ایجاد آب نما، برق کشی، اقامتگاه های موقت، وسایل بازی کودکان و کافه رستوران به جذابیت های این پارک افزوده است. در کنار این پارک زیبا، باغ وحش وکیل آباد قرار دارد که دارای انواع حیوانات مختلف است. تنها باغ وحش مشهد و استان خراسان رضوی، باغ وحش وکیل آباد می باشد. ساعت کاری این باغ وحش همه روزه از ساعت ۸.۳۰ الی ۱۷ می باشد که در این ساعات با تهیه بلیط می توانید از این باغ وحش هیجان انگیز دیدن کنید. منطقه وکیل آباد مشهد دارای درختان مختلف نار و کاج و درختان کهنسال و رودخانه فصلی می باشد که آب این رودخانه از بند گلستان تامین می شود. قبل از این که پل مهندس پرتوی روی رودخانه احداث شود، راه ارتباط بین مشهد و ییلاقات طرقبه و شاندیز از کنار این منطقه عبور می کرد.

park jangali vakil abad|پارک جنگلی وکیل آباد مشهد|پارک جنگلی وکیل آباد مشهد|پارک جنگلی وکیل آباد مشهد

این پارک بزرگ در مشهد در آبان ماه سال ۱۳۹۲ مورد بازسازی قرار گرفت. سنگ بستر پارک جنگلی وکیل آباد مشهد از سنگ خارا یا گرانیت ساخته شده است که ضمن زیبایی، از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار است. یک چشمه قدیمی و فعال با سه دهانه در پارک وجود دارد، که مورد بازسازی و ترمیم قرار گرفته و از برداشت غیر قانونی آب آن جلوگیری شده است. این پارک زیبا علاوه بر این که برای خود شهروندان مشهدی جذابیت دارد، برای زائران و مسافران مشهد هم زیبایی های خاصی ایجاد کرده است.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

VIRA

عضویت از 2022

ممکن است دوست داشته باشید