از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

پارک طبیعی هفت حوض مشهد

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

مشهد یکی از کلان شهرهای کشور عزیزمان ایران است. این شهر پس از تهران، دومین شهر پرجمعیت محسوب می‌شود که به دلیل وجود پر برکت امام رضا (ع)، به پایتخت فرهنگی اسلام نیز شهرت دارد. یکی از جاذبه‌های گردشگری و تفریحی شهر مشهد، پارک طبیعی هفت حوض است. دره هفت حوض منطقه‌ای است شامل صخره مانندها، سنگ‌های صاف و صیقلی، حوضچه‌های طبیعی و طبیعتی چشم نواز و زیبا که پس از عبور از ۷ حوضچه که در امتداد هم قرار دارند. این حوضچه‌ها به اندازه یک استخر کوچک هستند که آب از حوضچه اول به حوضچه بعدی می‌ریزد و به همین ترتیب تا حوضچه هفتم ادامه پیدا می‌کند. این مکان، یکی از پربازدیدترین‌ها برای تور مشهد می‌باشد.

دره هفت حوض مشهد

این حوضچه‌های متعدد، به صورت پدیده‌ای طبیعی، بر اثر فرسایش شیمیایی باران‌های اسیدی در بستر یکی از سرشاخه‌های رودخانه طرق در ارتفاعات رو به جنوب بینالود شگل گرفته است. پس از عبور از هفت حوض اصلی که در امتداد هم قرار گرفته‌اند، به تک حوض‌های بزرگ میرسید. در این منطقه سکوت عجیبی حکم‌فرما است و آرامش عجیبی به شما دست می‌دهد؛ تنهاصدای جریان آب، گوش‌ها را نوازش می‌دهد. به علت وجود سنگ‌های صاف و صیقلی، باید جانب احتیاط را پس از ورود به این منطقه رعایت کرد. به گردشگران توصیه می‌گردد به علت کوهستانی بودن منطقه بین طلوع تا غروب آفتاب از محیط طبیعی و دل‌پذیر این مکان استفاده نموده و وسایل و لوازم مناسب از قبیل کفش، لباس و… به همراه داشته باشند. این  پارک طبیعی و زیبا، یک مکان جذاب برای گردشگران تور مشهد می‌باشد.

باغ زیبای هفت حوض مشهد

پارک طبیعی هفت حوض مشهد|پارک طبیعی هفت حوض مشهد|پارک طبیعی هفت حوض مشهد|پارک طبیعی هفت حوض مشهد

پدیده‌های طبیعی از جمله مواردی هستند که علاوه بر اماکن مذهبی، مورد توجه مسافران مشهد قرار گرفته‌اند و سالانه افراد زیادی از این پدیده‌ها دیدن می‌کنند. این مکان حدود ۷ کیلومتر با مشهد فاصله دارد. توریست‌های تور مشهد، برای رسیدن به این مکان، بعد از وارد شدن به شهرک سیدی و جاده خلج و طی کردن مسافتی حدود ۳ کیلومتر از جاده، به یک دو راهی می‌رسند. باید جاده اتوبان و آسفالت سمت چپ را ادامه دهند تا به یک میدان برسند. بعد از رسیدن به این میدان، اتومبیل‌ را پارک کرده و حدود ۲ کیلومتر از مسیر را به صورت پیاده طی کنند تا وارد این منطقه بکر و زیبا شوند.

پارک طبیعی بکر هفت حوض

برخی از گردشگران تمایل دارند در سفر به شهر مشهد، علاوه بر زیارت و دیدن اماکن مذهبی، از جاذبه‌های طبیعی و مکان‌های دیدنی نیز بازدید داشته باشند. پارک طبیعی هفت حوض مشهد با قرارگیری در میان کوه‌ها و داشتن محیطی ارامش‌بخش همراه با پیش‌زمینه‌ای از صدای آب یکی از زیباترین اماکن دیدنی در اطراف مشهد می‌باشد. شما عزیزان می‌توانید از آژانس هم کوچ، تور لحظه آخری مشهد و بلیط ارزان مشهد را با کمترین قیمت‌ها تهیه کنید.

آدرس: خراسان رضوی – ۷ کیلومتری مشهد

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید