از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

پارک ملی واشلوانی در گرجستان

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

پارک ملی واشلوانی گرجستان یکی از بهترین پارک‌های گرجستان است و به عنوان یکی از پارک‌های ملی گرجستان شناخته شده است و مسافران تور گرجستان می‌توانند این پارک را به عنوان یکی از بهترین جاذبه‌های گرجستان بدانند. به همین منظور امروز می‌خواهیم برای شما این پارک دیدنی را شرح نماییم و بگوییم که امکانات و جذابیت‌های این هتل چیست؟

این پارک دارای وسعت بسیار زیادی است که در حدود ۸۴۸۰ کیلومتر مربع است که در جنوب شرقی گرجستان واقع شده است که در آن بر روی همه بازدیدکنندگان باز است. یکی از نکات جالب که این پارک دارد این است که در نقطه مرزی کشور جمهوری آذربایجان است. خاک این منطقه همچنین این پارک داریا خاک حاصلخیزی است که می‌توان این گونه اثبات کرد که این پارک جزوی از خاک گرجستان نیست. این پارک بین‌‍‌المللی در سال ۱۹۳۵ میلادی تاسیس شده است و ارتفاع آن از سطح دریا در ۱۰۰ متر است. این پارک دارای گونه‌های جانوری خاصی است که کمیابی این حیوانات باعث شده است مسافران زیادی علاقه‌مند به رفتن به این پارک باشند. از جمله :  گرگ خاکستری – پلنگ قفقاز – کفتار راه راه سیاه گوش – خرس قهوه ای – شغال طلایی و انواع پرندگان شکاری از جمله عقاب و شاهین قفقاز و … که تمامی این‌ها نمی‌باشد بلکه این پارک دارای گونه‌های جانوری زیاد و با ارزشی است که دولت گرجستان به خوبی از این گونه‌ها مراقب می‌کند.

پارک ملی واشلوانی در گرجستان

یکی از نکات مهم این پارک این است که دولت گرجستان حافظت خوبی از این پارک کرده است و گونه‌های جانوری خاصی را در این مجموعه نگهداری می‌کند. یکی از گونه‌های جانوری جالب در این پارک پلنگ ایرانی است. یکی از بهترین فصولی که شما می‌توانید از آب و هوای خوب این شهر استفاده نمایید پاییز است که خواهید توانست بسیار راحتی خوبی در این محل داشته باشید. دما هوای زمستان در این پارک ۲۰ درجه است اما به ندرت در این شهر برف می‌بارد که می‌توان گفت این پارک معمولا هوای بسیار خوبی دارد. انواع پرندگان شکاری مثل عقاب و شاهین قفقاز می‌توان از گونه‌های خاص دیگر این پارک است.

این چنین تصور می‌شود که این گونه پلنگ ایرانی منقرض شده است اما در زمستان سال ۲۰۰۳ رد پای یک پلنگ در پارک ملی واشلووانی کشف شد و پس از آن یک عکاس توانست چند عکس از او شکار کند. خوشبختانه دولت گرجستان اقدامات خوبی برای حراست و حفاظت این پارک کرده است که امنیت خوبی برای این گونه‌های جانوری است.

یکی از قابلیت‌های خوب این پارک این است که در این پارک تورهای زیادی برگزار می‌شود از جمله پیاده روی، زمین شناسی، عکاسی، فرهنگی و آموزشی و .. که بازدیدکنندگان می‌توانند از تمام این تورها استفاده نمایند. به همین منظور آژانس مسافرتی هم کوچ تور گرجستان را پیشنهاد می‌کند تا بتوانید از این تفریحات این پارک بین المللی استفاده نمایید.

در ابتدا گفتیم که این منطقه دارای خاک حاصلخیزی است که هم اکنون دلیل این را می‌خواهیم بگوییم و این است که این منطقه کلا در سال‌های گذشته آب بوده است و هنوز که هنوزه بقایای جانوری زیادی در آن وجود دارد. این طبیعت بعد از ۱۰۰ سال دشت‌ها و جنگل‌های زیبایی را به وجود آورده است که باعث شده است این پارک به عنوان پارک بین المللی گرجستان انتخاب شود.

در عید نوروز و ماه فروردین شما می‌توانید گونه‌های پرندگان کمیابی را مشاهده نمایید و همچنین در فصل بهار در این منطقه ماهی‌گیری آزاد است که مسافران می‌توانند استراحت و فضای خوبی را داشته باشند. بهترین فصل و زمانی که شما می‌توانید در این پارک باشید زمستان یا بهار است چرا که شکوفه‌های زیبا در این پارک وجود دارد که مناظر دیدنی را به وجود خواهد آورد که توجه تمامی تماشاگران و گردشگران را به خود جلب می‌کند. واشلووانی که ۱۳۰ کیلومتر از تفلیس فاصله دارد، پر از کلیساها و معابد قرن ۵ تا ۱۸ است.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید