از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

پارک کوهسنگی مشهد

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

پارک کوه سنگی مشهد، بعد از پارک جنگلی ملت مشهد دومین مجموعه تفریحی در این شهر است. این پارک یک گردشگاه مثلثی شکل است که در سال ۱۳۳۰ در مجاورت رشته‌کوه‌های بینالود افتتاح شد. در میان تفریحگاه‌های این شهر از قدمت و شهرت خوبی برخوردار است و یکی از زیباترین پارک‌های ساخته‌شده در ایران به شمار می‌آید.

این مجموعه تلفیقی از آب، سنگ و سرسبزی و نور است که در دل دو رشته کوه سنگی در جنوب غربی شهر مشهد مقدس  یکی از جاذبه‌های گردشگری و تفرجگاه‌های ساکنین دیده می‌شود که در ایام مختلف سال مراجعه کنندگان زیادی  از همه اقشار دارد. این پارک قدیمی و مثلثی شکل که به کوهسنگی مشهور است بعد از حرم مطهر و آرامگاه فردوسی  از پربازدیدترین مکان‌های شهر به حساب می‌آید. یک نکته جالب در مورد این مکان اینست  که شاه عباس در ۱۶ سالگی در این مکان تاجگذاری کرده است.

این پارک در مجاورت بافت شهری و بخشی از جاده کمربندی که جاده آسیایی نام دارد، قرار گرفته است. مهندسان با الهام از بنای هارونیه و عمارت خورشید، در پارک کوهسنگی ساختمانی طراحی کرده‌اند که موزه بزرگ خراسان رضویه نام دارد و در آن اشیای قدیمی این بخش از کشور به نمایش گذاشته شده است.

kuhsangi-2.jpg

پارک کوهسنگی با هوای معتدل و لطیفش از قدیم یکی از جاذبه های گردشگری برای مسافران تور مشهد بوده است.

kuhsangi-4.jpg

این پارک بعد از حرم امام رضا و آرامگاه فردوسی در شهر مشهد سومین رتبه را از نظر تعداد گردشگر به دست آورده است.

این پارک در دل دو رشته‌کوه در جنوب غربی مشهد قرار گرفته است.

kuhsangi-8.jpg

گفته می‌شود که شاه عباس در سن ۱۶ سالگی در این مکان تاج‌گذاری کرده است. موزه بزرگ خراسان رضویه در این پارک با الهام از بنای هارونیه و عمارت خورشید بنا شده است.

طرح توسعه مموعه تفریحی کوهسنگی با وسعت ۱۰۰ هکتار در این منطقه در حال انجام است. این طرح شامل باغ پذیرایی، باغ فرهنگی، باغ سنگی، باغ طبیعی، باغ آرامگاه، باغ ورزشی، باغ تفریحی، دریاچه مصنوعی، جزیره پرندگان، باغ موزه طبیعی، دو مجموعه شهربازی تابستانه و سرپوشیده، مسیر منوریل و … می‌شود.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید