از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

کشتی تفریحی اوستا کیش

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

در سال‌های اخیر مسافران تور کیش مجذوب یکی از جاذبه‌ های گردشگری کیش شده‌اند که نمیتوان گفت دارای عمری زیاد است. در اینجا منظور از این جاذبه گردشگری پرطرفدار کشتی تفریحی اوستا کیش است که احتمال میدهیم شما هم به مانند سایر مسافران تور ارزان کیش بعد از خواندن این مطلب برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو با ما تماس حاصل فرمایید. اما برویم سر اصل مطلب.

کشتی تفریحی اوستا و یا کشتی اوستا ۵، این شهرک دریایی محرک و محبوب چند ماه دیگر یعنی در ماه مهر امسال وارد ۷ سالگی میشود. سال ۱۳۹۰ خورشیدی بود که این کشتی که از ابتدای پروسه‌ی ساخت آن اختلاف نظرهای زیادی وجود داشت از بندر خرمشهر عزیز وارد آب‌های خلیج همیشه فارس شد و تا به امروز هم هیچ یک از بانیان آن از وارد کردن آن به صنعت گردشگری گله‌مند نیستند بلکه استقبال بی حد و حصر مسافران عزیز تور کیش از آن باعث شده است که خدمات آن هر روز بهتر از روز  قبل باشد. جای تعجبی ندارد اگر بدانید اوستا دارای گواهینامه بین‌المللی ایزو ۹۰۰۱ میباشد.

ساختمان این کشتی از سه طبقه روی هم دیگر تشکیل شده است که علی‌القاعده دو طبقه آن حالت سرپوشیده دارند و یک طبقه دیگر که به طبع عرشه میباشد بین گردشگر و محیط بیرون مانعی به وجود نمیاورد. در حین ساخت این کشتی کارشناسان و مهندسان میهنمان وارد عمل شدند و طراحی محیط داخل کشتی را خودشان به دست گرفتند و از این نیز خرسندیم که طراحی داخلی آن هویت ایرانی‌اش را مشخص میسازد یعنی با توجه زیست بوم ایران طراحی گشته. این کشتی در هر سانس گنجایش پذیرایی از ۲۲۰ علاقمند به دریانوردی را دارد. این ظرفیت ۲۲۰ نفری در قبال محبوبیت بالای این کشتی مجبور به توسل به سانس‌های مختلف است چراکه افراد زیادی در طول هر روز به گردش در آب‌های خلیج فارس و لذت بردن از سواحل آن با استفاده از این کشتی میپردازند. اما نگران نباشید چراکه سانس‌های متعددی وجود دارد و شما هم در صورت تمایل حتما میتوانید از این تفریح بهره‌مند شوید. البته مسافران کشتی به غیر از دریانوردی میتوانند به تفریحات دیگر نیز مبادرت بورزند و در کشتی اوستا علاوه بر وعده‌های غذایی مفصل که سرو میشود، برنامه‌های تفریحی و شاد مانند اجرای ترانه‌های ماندگار توسط هنرمندان پرطرفدار و یا برگزاری مسابقه، نمایش و… وجود دارد.

ما در اینجا فکر افرادی را که به مسائل فنی و مهندسی علاقمندند و در هر چیز به دنبال آن میگردند را نیز کرده‌ایم و به صورت سطحی و در حد توان اطلاعات فنی اوستا ۵ را ذکر میکنیم: کشتی مذکور وزنی بالغ بر ۵۷۰ تن دارد و طول آن از ۴۵ متر اندکی تجاوز میکند و عرض  آن چیزی در حدود ۱۱ متر است. احتمالا الان سوالاتی درباره عرشه کشتی به ذهن خوانندگان مطلب خطور کرد، همین بس که عرشه پراقتدار کشتی اوستا دارای ظرفیتی در حدود ۲۵۰۰ نفر میباشد و به مناسبت اینکه در هر سانس بیش از ۲۲۰ نفر با آن سفر نمیکنند، پس استفاده از عرشه به راحتی در دسترس است.  ۲۲۰ نفری که عرض کردیم اگر بر روی عرشه نباشند در ۳ سالن جای میگیرند. منظور از این سه سالن یک سالن الی و دو سالن فرعی میباشد. سالن اصلی مساحتی برابر با ۲۵۰ متر مربع دارد و آمدگاه برگزاری مراسم و پذیرایی اصلی است و تجمع بیشتر مسافران در این سالن است. دو سالن بعدی هر کدام حدود ۱۵۰ متر مربع وسعت دارند و پذیرایی‌های جزئی و یا خدمات کافی‌شاپ کشتی در آن‌ها برگزار میشود و در طبقات دیگر قرار دارند. امیدواریم این بار که از تور کیش استفاده کردید و به جزیره رفتید از این کشتی استفاده کنید و ساعاتی را به دور از استرس و خستگی با موزیک زنده، پذیرایی و یک دریانوردی فوق‌العاده سپری کنید.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید