از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

کوه خون در گرجستان

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

قله‌ها و جذابیت‌های دیدنی گرجستان

امروز قصد داریم در این مقاله برجسته‌ترین قله‌های کوه‌های گرجستان را برای طبیعت گردی و گشت و گذار به شما معرفی نماییم و بگوییم کدام کوه‌ها چه امکاناتی را دارد. این را بدانید که گرجستان یک سرزمین کوچک است که به خوبی توانسته توسط کوه‌ها و مراتع سرسبز  احاطه شود. یکی از نقاط برجسته در این کشور کوه‌های برجسته است که قله‌های آن سر به فلک کشیده است که جزو دیدنی‌های شگفت انگیز گرجستان محسوب می شود. گرجستان کشوری زیبا با دیدنی‌های فراوان است که امروزه به عنوان یکی از مکان‌های گردشگری ایرانیان و تمام مردم دنیا شناخته می‌شود. گرجستان دارای شهر‌های زیبایی است که هر کدام با وجود جاذبه‌های دیدنی طبیعی باعث شده است هر ساله مسافران زیادی به این کشور سفر کنند و وجود کوه‌های بلند به همراه درهای سرسبز و سواحل زیبا در گرجستان باعث شده است تمامی زیبایی‌هایی که هر مسافری برای سفر به یک کشور می‌خواهد داشته باشد. در ادامه می‌خواهیم یکی از قله‌ها و کوه‌های معروف گرجستان را به شما معرفی کنیم. در گرجستان کوه‌ها و مراتع سرسبز زیادی وجود دارد اما یکی از این کوه‌ها به دلیل تفاوت خاصی نسبت به کوه‌ها و قله‌های دیگر معروفیت خاصی را برای خود دارد در ادامه با همراه بودن با ما می‌توانید در مورد این جاذبه‌ای دیدنی اطلاعات خوبی کسب نمایید. این کو‌ه در میان کوه‌های دیگر گرجستان بسیار متفوت است که شما می‌توانید با خریدن تور گرجستان به این جاذبه دیدنی دسترسی داشته باشید.

امروز می‌خواهیم یکی از جاذبه های دیدنی و شاید جاذبه‌ای که در هیچ جای دنیا نمی‌توان آن را یافت به شما معرفی کنیم. کوه خون یکی از بلندترین قله‌ها در گرجستان می‌باشد که در منطقه آپالاچی واقع شده است. ارتفاع این کوه ۱۳۹۵ متر است و به عنوان ششمین قله در گرجستان شناخته شده است.  شاید برای شما هم این سوال باشد که چرا به این کوه، کوه خون گفته می‌شود که در ادامه اگر همراه ما باشید می توانید جواب این سوال را پیدا کنید. اطراف این کوه چندین آبشار و مناطق تفریحی وجود دارد برای گردشگرانی که به این منطقه سفر می‌کنند همچنین وجود مسیرهای پیاده روی از پایین کوه تا انتهای کوه باعث شده است که محل پیاده روی خوبی برای کسانی که اهل ورزش باشند وجود داشته باشد. علت‌های زیادی برای نامگذاری این کوه گفته می‌شود اما تئوری‌های مختلفی برای اینکه چرا این کوه را به نام کوه سرخ یا کوه خونی می‌نامند وجود دارد. عده‌ای بر این باورند که به دلیل جریان خونین بین دو طایفه در زمان قدیم این کوه به رنگ قرمز گرفته است و بعضی دیگر می‌گویند به دلیل وجود رویش گیاهی قرمز رنگ و گلسنگ‌های قرمز در اطراف این کوه باعث شده است که این کوه به رنگ قرمز در آید که آن را کوه سرخ یا خونین می‌نامند. به دلیل وجود این جاذبه گردشگری شهرداری گرجستان منطقه خوبی برای تفریح مسافران به وجود آورد. یکی از این تفریحات خوب تله کابین کوه خون است. این تله کابین که تا ارتفاع بسیار بالا می‌رود که شما مسافران عزیز می‌توانید با سوار شدن در این تله کابین‌ها تا ارتفاع بسیار زیادی می‌توانید کوه خون را مشاهده نمایید. همچنین حیات وحش مناسبی در این تله کابین وجود دارد که با سوار شدن با آن می‌توانید مشاهده کنید.

در این کشور قله‌های فراوان معروف زیادی وجود دارد. یکی از این قله‌ها که دارای منطقه زیبا و گردشگر پذیر شده است قله شاخرا است. این قله در کشور گرجستان واقع شده است که دارای ارتفاع ۵۲۰۱ است. شاخرا در امتداد روسیه قرار دارد و در جنوب شرق کوه البرز واقع شده است. این قله بسیار شناخته شده و معروف است که دارای ارتفاع ۵۲۰۰ متری است. این را بدانید تنها کوهنوردان حرفه‌ای می‌توانند تا ارتفاع زیادی به آن صعود کنند و این را بدانید همچنین شما گردشگران عزیز برای مشاهده مناظر آن می‌‎توانید تا نزدیکی این قله بروید و خاطرات خوبی را برای خود و خانواده خود در نزدیکی این قله به وجود آورید.

قله کازبک یکی دیگر از قله‌های معروف در گرجستان است. قله کازبک یک آتشفشان خفته است که از کوه‌های رشته کوه قفقاز در جمهوری روسیه می‌باشد. قله کازبک ارتفاع ۵۳۰۰ متر دارد. این قله سومین قله بلند در گرجستان است و هفتمین قله بلند در رشته کوه‌های قفقاز می‌باشند.

تتنلولدی برجسته‌ترین قوله در بخش رشته کوه‌های قفقاز است که در منطقه سوانجی گرجستان است. این قله بسیار مشهور و معروف است و نزد گردشگرانی که علاقه به کوه‌نوردی دارند بسیار محبوب است. این کوه در قسمت شمال شرقی گرجستان واقع شده است. در نزدیکی این قله یخچال‌های طبیعی زیادی وجود دارد که مسافران و کوهنوردانی که از اینجا عبور می‌کنند برای رسیدن به پناهگاه‌های خود باید از این منطقه عبور کنند. این قله سومین قله بلند در سوانتی است که ارتفاع آن ۴۸۷۰ متر است که معنی آن قله سفید است که نامی زیبا برای خود دارد. در بالای این قله همیشه برف وجود دارد که دولت گرجستان این منطقه برای ورزش‌های زمستانی و پیش اسکی راه‌اندازی کرده است. مسافران می‌توانند تمامی ورزش‌های زمستانی را در این پیست اسکی داشته باشند. پس مسلفران عزیز به دنبال این باشید که حتما به این قله نیز سربزنید.

قله اوشبا یکی از مشهورترین قله‌های کوه قفقاز است. این قله در منطقه سوانتی گرجستان واقع شده است و در ارتفاع ۴۷۱۰ متری واقع می‌باشد. اوشبا در جنوب مرز روسیه واقع شده است اینک او به خاطر شکل دوقلو و مخروطیان به عنوان ماترهورن قفقاز شناخته می شود. این قله کشنده‌ترین قله در رشته کوه آلپ است که در مرز ایتالیا و سوئیس واقع شده است همچنین توسط بسیاری از کوهنوردان به عنوان سخت ترین صعود قفقاز در نظر گرفته می‌شود. این قله در نگاه اول کوچک به نظر می‌آید اما باید این را بدانید این قله بسیار بلند و دیدنی است. خیلی از مسافران ما این را می‌پرسند که معنی این قله چه می‌باشد که باید به آ‌ن‌ها بگوییم اوشبا به معنی سحر و جادو است. در واقع الین کوه دارای سحر و جادویی است که داستانی طولانی دارد و فتح کردن این قله کاری دشوار استکه تنها کوهنوردان ماهر می‌توانند این کار را انجام دهند. افراد زیادی می‌خواستند این قله را فتح کنند اما به دلیل سختی‌های زیاد در راه کشته می‌شدند و در راه جان خود را از دست می‌دانند که به همین دلیل این کوه را کوه قاتل نیز می‌نامند..

همچنین کوه های چائوخی از کوه‌های عظیم و بزرگ گرجستان است که در سلسله کوه‌های قفقاز مرکزی است. این مکانی که از محبوب‌ترین مناطق برای پیاده روی و کوهنوردی می‌باشد که از ارتفاع ۳۳۰۰ تا ۳۷۰۰ متر است این مکان توسط سنگ ها و کوه های خیره‌کننده‌ای احاطه شده است که توسط کوهنوردان مبتدی و کوهنوردان حرفه ای فتح می‌شود.

مسافران زیادی سالانه به دنبال ورزش‌های زمستانی در تمامی فصول سال هستند که گرجستان به دلیل داشتن کوه‌های فراوان آماده پذیرایی از مسافرانیکه می‌خوهند تفریحات زمستانی داشته باشند دارد. به همین منظور با خرید تور گرجستان و سفر کردن به این شهر می‌توانید تفریحات بسیار خوبی را برای خود داشته باشید و این را بدانید این شهر بسیار مناسب برای تفریح است چرا که مسافران زیادی به دنبال تفریحات زمستانی هستند. وجود کوه‌های عظیم و طبیعت بی نظیر گرجستان باعث شده است این کشور بستر مناسبی برای تفریحات زمستانی گردشگران شود. گرجستان توری مناسب برای گردشگران است چرا که دارای اوقات فراغت زیادی است.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید