از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

کوه نمرود ترکیه

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

در حدود ۱۶۰ کیلومتری از کاهتا، کوه نمروذ، خانهٔ تپه تدفین بسیار زیبای پادشاه Antiochus اول از پادشاهی Commagene می‌باشد. در بالای قله ۲.۱۵۰ متری آن، یک مقبره ۵۰ متری ساخته شده توسط انسان است که در زیر آن آرامگاه Antiochus در جایی پنهان شده است (با وجود کارهای گسترده باستان شناسی در این مکان، قبر واقعی او هرگز پیدا نشده است). در بالای مقبره، یکی از جاذبه‌های توریستی ترکیه شرقی است؛ تراس‌های تماشایی با بقایای مجسمه‌های غول پیکر که زمانی به شکلی عالی به صف کشیده شده بودند تا افتخارات خود Antiochus و خدایان را جشن بگیرند. اگر فقط وقت دارید یک چیز را برای دیدن در شرق ترکیه انتخاب کنید، از کوه نمروت نمی‌توان صرف نظر کرد. هنگام طلوع آفتاب به این قله بیایید تا جادوی واقعی این مکان را تجربه کنید.توجه داشته باشید که به دلیل بسته شدن جاده به سمت قله توسط برف، این کوه تنها از ماه مه تا اکتبر قابل دسترسی است. همچنین، توجه داشته باشید که از پارکینگ ماشین تا تراس‌ها، ۶۰۰ متر پیاده روی به سمت بالا وجود دارد. تور ترکیه

تاریخچه :

در طول روزهای نبرد امپراتوری‌های روم و پارتی (پارسی)، این منطقه درست در مرز بین دو رقیب غول پیکر قرار گرفت. بخش سابق امپراتوری روم، Commagene و فرماندار آن، Mithridates اول، اعلام استقلال کرد. هنگامی که Mithridates اول، در سال ۶۴ قبل از میلاد فوت کرد، پسرش Antiochus اول، ادعای تاج و تخت کرد و استقلال سلطنتی کوچک خود را با امضای معاهداتی با رم و پارسی‌ها به دست آورد. این معاهدات اقداماتی بود نظیر اینکه که Antiochus را بر این داشت تا ایمان بیاورد که Commagene (و خودش) مهم‌تر از آنچه در واقع بودند، باشند و در نهایت منجر به سقوط او شد، زمانی که او توسط رومیان در ۳۸ سال قبل از میلاد عزل شد.

مکان :

کامل‌ترین مجسمه‌ها در تراس شرقی وجود دارند، هرچند مجسمه‌ها همه سرهای غول پیکر خود را از دست داده‌اند، که اکنون به طور نامناسبی در کنار بدن‌هایشان قرار دارند. بدن‌های عظیم خدایان رو به محراب اصلی هستند. علاوه بر نماد عقاب و شیر، خدایان یونانی-فارسی در اینجا Zeus Oromasdes، Heracles-Verethragna-Artagnes-Ares، Apollo-Mithras-Helios-Hermes و Commagene-Tyche هستند. Antiochus اول، در اینجا نیز نشان داده شده است. مجسمه‌ها توسط برجستگی‌ها و سنگ تراشی‌های شکسته، که نشانگر نسل Antiochus است، به صف شده‌اند. در قسمت شمالی، سنگ تراشی‌ها اجداد ایرانی‌اش (پدری) را نشان می‌دهد، در حالی که به سمت شمال، سنگ تراشی‌ها اجداد Seleucid (مادری) او را نشان می‌دهند. در تراس غربی، اکثر مجسمه‌ها به خوبی حفظ نشده‌اند، اما سرهای آن‌ها، سرنوشت مشابهی را تجربه نکرده‌اند و به طرز عجیبی مثل روز اول هستند و سالم مانده‌اند. در اینجا شما می‌توانید طالع بینی شیر را با نقوش عارفتنه آن ببینید که نماد Antiochus اول از طریق تغییر شکل و دگردیسی پادشاه به ستاره‌هاست.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید