از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

کوچک ترین کشورهای جهان!

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

مطلبی که مشاهده میفرمایید در ادامه به جاهایی میرسد که ممکن است خیلی‌ها قادر به باور کردنش نباشند، اما این مسئله نه تنها بر جالب انگیزناک بودن ماجرا خط بطلان نمیکشد، بلکه خود میتواند مهر تاییدی بر پای آن باشد. بهتر است بیش از این علاقمندان به این مطالب که احتمالا روحیه‌ی ماجراجویی هم دارند را معطل نکنیم و به اصل ماجرا بپردازیم، پس تا پایان مطلب با خادمان خود در آژانس مسافرتی هم کوچ همراه و هم قدم باشید.

شاهزاده نشین سابرگا

کشوری که نام بردیم، شاید به سختی بتواند به اندازه‌ی یکی از کوچکترین روستاهای کشور عزیز ما ایران برسد. سابرکا مساحتی در حدود ۴ کیلومتر مربع دارد و جمعیت آن را ۳۱۲ نفر تشکیل میدهند که تقریبا همه‌ی آن‌ها خویشاوند هستند. کشور مذکور در روستای کوچکی در منطقه مرزی کشور ایتالیا با فرانسه واقع شده است. این کشور دارای یک گارد سلطنتی است که متشکل از یک وزیر دفاع و دو مرزبان میباشد. گفته شده است که در کنار نیازمندی این کشور به کمک های خارجی، منبع درآمد اصلی آن را تولید تخم مرغ تشکیل میدهد.

نیووی

یک جزیره با مساحت حدودا ۲۶۱.۴۶ کیلومتر مربع و جمعیت ۱۱۹۰ نفر را که در منطقه اقیانوسیه واقع شده است را نیووی میشناسند که یک کشور خود مختار و دارای رسمیت به حساب میاید. این جزیره دارای طبیعت بکر و مناظر حیرت انگیز است اما به دلیل دورافتاده بودن و ناشناخته بودن، آن طور که شایسته است، مقصد گردشگران قرار نگرفته است. برای ادامه حیات، این کشور به کمک کشورهای دیگر وابستگی زیادی دارد و بیشترین وابستگی را به کشور نیوزلند دارد.  جمعیت پایتخت این کشور، به سختی به ۶۰۰ نفر میرسد، با این وجود دارای فروشگاه‌های بزرگ است، همچنین یک فرودگاه با باند استاندارد هم در آن وجود دارد.

کشور شاهزاده نشین سیلند

هر موقع از شما سوال شد یک کشور را نام ببرید که تنها بر روی دو ستون استوار بود، میتوانید با قطعیت بگویید سیلند! سیلند دارای ۰.۰۰۴ کیلومتر مربع مساحت میباشد و ۲۷ نفر در آن زندگی میکنند. شاهزاده نشین سیلند در فاصله ۱۰ کیلومتری از سواحل بریتانیا قرار دارد ولی توسط دیگر کشورهای دنیا به رسمیت شناخته نمیشود.

در زمان جنگ جهانی دوم، کشور بریتانیا برای حفظ مواضع خود در دریای شمال از یک سکوی دفاعی ساخته شده بهره میبرد. بعد از به اتمام رسیدن جنگ و تخلیه این سکو از نیروهای نظامی بریتانیا، شخصی که خودش را شاهزاده ریگنت مینامید آن را خریداری نمود و همچنان به فرمانروایی در آن میپردازد. القابی مانند کنت و یا دوک که از پیشوندهای رسمی و بالا مرتبه‌ی انگلیسی به شمار میایند، در این کشور به هر کس که بخواهد اعطا میشود.

کشور تووالو

تووالو کشوری بسیار کوچک است که البته وضعیت اقتصادی آن هم در شرایط فاجعه واری قرار دارد. تا همین چندی پیش وسایل ارتباطی مانند اینترنت و تلویزیون به آن راه پیدا نکرده بودند اما اخیرا به صورت محدود فعالیت‌های رسانه‌ای هم در آن انجام میشود. تووالو در مجموع دارای ۹ جزیره است که ۶ تا از آن‌ها مرجانی و ۳ تا صخره‌ای هستند. این کشور در اقیانوس آرام واقع شده است و پایتخت آن هم فونافوتی میباشد.

جمهوری مولوسیا

فرض کنید یک خانواده ۷ نفر با چند تا حیوان خانگی، فرمانروا و کل سکنه‌ی یک کشور را تشکیل میدهند! اگر فرض کردید، حال باید بگویم که فرض شما واقعیت دارد.

مولوسیا مساحتی در حدود ۰.۰۵۵ کیلومتر مربع را به خود اختصاص داده است که سکونتگاه یک خانواده ۷ نفری است که توسط پدر خانواده رهبری میشود. نام رهبر آن کوین باو است. کشور مذکور در ایالت نوادا قرار دارد و به غیر از آقای باو و خانواده‌اش، ۱ عدد خرگوش، ۱ عدد گربه و سه سگ در آن زندگی میکنند.

نکته قابل توجه این است که مولوسیا دارای سرود ملی، پاسپورت، پرچم و تمام مواردی است که به یک کشور رسمیت میبخشند. شایان به ذکر در قوانین آن برای افراد خاطی که به جرم‌های بزرگ مبادرت میورزند، مجازات اعدام نیز در نظر گرفته شده است. گفته شده است که مولوسیا برنامه‌هایی برای پروژه‌های فضانوردی دارد.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید