از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

گذر هنرمندان کیش

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

در این مقاله می‌خواهیم در مورد یکی از جاذبه‌های جالب جزیره کیش به نام گذر هنرمندان صحبت کنیم.

جزیره کیش پر از نقاط دیدنی و جذاب است که می‌تواند دلیلی بر استقبال بی‌نظیر مسافران باشد. کیش از جاهای دیدنی استان هرمزگان به شمار می‌رود و هوایی گرم و مرطوب دارد. این جزیره با توجه به موقعیت جغرافیایی خود در شرایط بسیار خوبی به سر می‌برد و خطوط هوایی زیادی برای سفر به آن از اکثر نقاط کشور در نظر گرفته شده است.

یکی از جالب‌ترین جاذبه‌های این جزیره، گذر هنرمندان کیش می‌باشد که معرف مشاهیز بزرگ کشورمان در طول تاریخ است. این مجموعه از سال ۱۳۷۸ در ضلع شرقی پارک حاشیه‌ای حد فاصل میدان سنایی تا میدان ساحل ساخته شد و به تدریج در مراحل مختلف بر شمار تندیس‌های نصب شده در این گذر افزوده شده است.

از جمله مهم‌ترین اهداف برای تاسیس این مجموعه، آشنایی بیشتر مسافران و گردشگران جوان و خارجی با مشاهیر فرهنگ و ادب کشورمان و گرامیداشت یاد و خاطره این گنجینه‌های ارزشمند است. ساخت این مجموعه باعث شده تا هنرمندان بسیاری به گردشگران معرفی شوند و نظر تعداد بسیاری از مسافران را به خود جلب کند. اگر شما مسافر کیش هستید، پیشنهاد می‌کنیم حتما از این جاذبه زیبا دیدن کنید. دوربین عکاسی خود را نیز به همراه داشته باشید تا بتوانید لحظات ماندگار را در کنار این مجموعه هنری و جذاب ثبت نمائید.

در این مجموعه تصویر هنرمندان بسیاری وجود دارد که از میان آن‌ها می‌توان به ابوالحسن صبا، موسیقی‌دان و سازنده ساز؛غلامحسین بنان، موسیقی‌دان و خواننده آواز؛ شریف لطفی، موسیقیدان؛ علی محمد حیدریان، نقاش؛ حسین بهزاد، نقاش مینیاتو؛ مرتضی ممیز، طراح گرافیک؛ غلامحسین سپنتا، سینماگر؛ کریم پیرنیا، معمار؛ قنبری مهر، هنرمند هنرهای دستی؛ غلامحسین امیرخانی، خوشنویس؛ عزت الله انتظامی، بازیگر؛ عیسی بهادری، طراح قالی؛ هادی میرمیران، معمار؛ محمد تقی جعفری، علامه؛ پروین اعتصامی، شاعر؛ مرتضی آوینی، فیلم‌ساز دفاع مقدس؛ جلال آل احمد، نویسنده و مترجم؛ فرشچیان، نقاش؛ شهریار، شاعر؛ امیرکبیر، صدر اعظم اشاره کرد.

جزیره کیش که نزدیک به ۹۲ کیلومتر مربع مساحت دارد و در دل آب‌های زیبای خلیج فارس واقع شده، به دلیل داشتن جاذبه‌های فراوان، نزدیک به دو میلیون سفر در سال را برای خود به ثبت رسانده است که این آمار نشان دهنده استقبال بی‌نظیر مسافران از این مکان دیدنی و گردشگری است. گذر هنرمندان یکی از بهترین این جاذبه‌هاست که در خیابان اصلی جزیره واقع شده و گردشگران بسیاری برای دیدن آن تمایل دارند. قطعا این مجموعه ارزشمند می‌تواند در شناخت هر چه بیشتر فرهنگ و هنر این ممکلت تاثیر گذار باشد.   

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید