از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

گردشگری سیاه

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

از گردشگری سیاه چه می دانید؟

اکثر کسانی که سفر می روند، به دنبال مکانی زیبا با طبیعت غنی هستند. ما امروز می خواهیم راجع به یک مدل گردشگری که امروزه دارای طرفداران بسیاری است برایتان بگوییم.

در دنیای امروز افراد برای در کردن خستگی و داشتن فراق باز به دنبال یکی از طبیعت های بکر یا مناظر زیبا و تاریخی در جهان هستند. اما این را باید بگویم که امروزه یک سری از افراد نوعی گردشگری را باب کرده‌اند که شاید هیچ وقت به گوشتان نخورده باشد. به دنبال این نوع گردشگری رفتن جرئت زیادی می خواهد. این که شما بخواهید به ترسناک‌ترین و وحشتناک‌ترین جاهای دنیا بروید و کنجکاوی خود را برطرف کنید. خیلی از افراد از این موضوع لذت می برند. شاید خیلی کم به گوشتان خورده باشد اسم این نوع گردشگری‌ها را!!!

باید بگویم که هر کسی شاید جرئت این را نداشته باشد که به این مکان ها سر بزند، اما پیدا می شوند کسانی که برنامه این چنین سفر ها را می گذارند و از این آدرنالین بالا و هیجان لذت می برند.

معمولا وقتی به کشوری دیگر سفر می کنید به دنبال تفریح و گردش به مناطق سر سبز هستید. شاید هیچ وقت فکرش را نکنید که افرادی برای به خطر انداختن جان خود و برای دیدن ترسناک ترین مناطق جهان به سفر برود.

به این نوع گردشگری ها، گردشگری سیاه و یا گردشگری تاریک می گویند. در این نوع سفر ها، افراد به شهر ها و کشور هایی که در آن ها، وقایع تلخ اتفاق افتاده سفر می کنند و به ماجراجویی خود در این مناطق ادامه می دهند.

به نظر شما چه کسی حاضر است به این مناطق وحشتناک سفر کند و در قبال آن کلی هزینه کند و در آخر با ترس و لرز به خانه خود برگردد؟

درباره این نوع گردشگری هیچ چیزی در دسترس نیست. فقط اطلاعاتی راجع به این هست که در زمان های قدیم در یونان باستان مردم به شهر های جنگ زده برای دیدن وقایع می روند. اولین منطقه ای در آن گردشگری سیاه شکل گرفت، در قرون وسطا بود در روم باستان شکل گرفت. جالب است بدانید در ایران نیز مقاصد گردشگری فراوانی وجود دارد و دیگر لازم نیست هزینه زیادی را برای خروج از کشور به مقاصد گردشگری در دنیا انجام بدهید.

چند نوع گردشگری در دنیا داریم. یکی از آن‌ها، گردشگری مصیبت است. در این نوع گردشگری افراد به دیدن افراد زلزله زده و آسیب دیده می روند و با محیط زندگی این افراد آشنا می شوند و در مقابل مهارت های مقابله با شرایط سخت و بحران را در اینگونه مکان‌ها می آموزند. نوع دیگری از گردشگری وجود دارد که به گردشگری فقر معروف است و افراد به شهر‌ها و یا نقاطی از کشور‌هایی که در فقر مالی به سر می برند، سر می زنند و این رفت و آمد آن ها به این مناطق باعث می شود پول در این مناطق در گردش باشد و منبع رونقی برای این افراد باشد. این نوع گردشگری، نوع دیگری از گردشگری سیاه می باشد که بیشتر کشور های آفریقا و سومالی و هندوستان پتانسیل جذب اینگونه مسافران را دارند. نوع دیگری از گردشگری سیاه گردشگری خودکشی می باشد. در این نوع گردشگری افراد به مناطقی که در آن‌ها، گردشگری زیاد تر است سر می زنند و دلایل بالارفتن آمار خود کشی در این مناطق را مورد برسی قرار می دهند. نوع دیگری از گردشگری سیاه، گردشگری پایان جهان است که در آن گردشگران بیشتر به محیط‌هایی که در معرض نابودی قرار گرفته می روند و علاقه مندان این نوع گردشگری بیشتر محققان و علاقه مندان به محیط زیست هستند. در این نوع گردشگری تور لیدر موظف است درباره آن شرایط محیطی برای افراد توضیحاتی بدهد.

مکان های گردشگری سیاه در دنیا زیاد است که در ادامه ما معروف ترین آن‌ها را برای شما معرفی می کنیم.

غار تونیچیل مونگال، بلیز 

جنگل خودکشی ،ژاپن 

کلیسای استخوان‌ها، پرتغال 

این گردشگری‌ها از معروف ترین‌ها هستند که هزاران نفر در سال به این مکان ها سر می زنند!!!

شما عزیزان می توانید تور لحظه آخری مشهد و همچنین تور کیش لحظه آخری  را با قیمت های مناسب از وبسایت هم کوچ ارزان خریداری کنید.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید