از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

گردشی زمستانه در مشهد

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

پیست اسکی شیرآباد مشهد :

شهر مشهد شهری با جاذبه‌های گردشگری بسیار است که همه ساله پذیرای گردشگران داخلی و خارجی بسیاری است که از طریق تور‌های مشهد به صورت زمینی و هوایی به آن سفر می‌کنند یکی از این جاذبه‌ها که بسیار مورد توجه مسافران و به ویژه ورزشکاران کوهنورد و علاقه‌مند به ورزش‌های زمستانه و اسکی پیست مهیج و زیبای شیر آباد مشهد است که به عنوان اولین و تنها پیست اسکی شرق کشور با قدمتی ۶ ساله در سال ۱۳۸۸ با بررسی‌های فنی به عمل آمده و با صرف هزینه‌ای بیش از چهار میلیارد تومان طی دو سال توسط افراد کاملا حرفه‌ای و با تجربه احداث شده ودر اول دی ۱۳۹۱ بازگشایی شده است ؛ و در فاصله ۳۸ کیلومتری از شهر مشهد و۱۸ کیلومتری روستای دولت آباد واقع است که البته مسیر دولت آباد تا پیست راه کوهستانی و شوسه است.

پیست اسکی شیرآباد در دامنه رشته‌کوه بینالود ، بلندترین قله مشهد با ارتفاع ۳۳۱۰متراحداث شده و به همین دلیل در بیشتر ماه های سال برف گیر می باشد و به (بام خراسان‌) مشهور است به گونه ای که این قله از سمت دامنه‌های شمالی به دره نهل زشک و دره دولت‌آباد چناران واز دامنه جنوبی به روستای بوژان در نزدیکی شهرنیشابور منتهی می‌شود و به دلیل نزدیکی و اشراف به دره زشک، بوژان، دره خرو و دره‌های سرسبز اطراف دارای چشم‌انداز زیبایی است.

در این پیست به دلیل رخداد خطرات موجود در مسیر؛ دوستداران ورزش اسکی که به صورت شخصی قصد اقدام به استفاده از پیست را دارند از رفتن آنها به پیست جلوگیری خواهد شد لذا کوهنوردان حتما باید بوسیله رانندگان حرفه ای و راه بلد برای استفاده از پیست اقدام باید با هیئت اسکی استان هماهنگ کنند تا با وسایل نقلیه ای که رانندگان این وسایل کاملا با مسیر آشنا هستند به محل پیست مراجعه و از امکانات آن استفاده کنند. این پیست در طول سال به مدت۵ ماه از اواسط آذر ماه تا اواسط اردیبهشت ماه قابل استفاده است.

امکانات پیست اسکی شیرآباد :

پیست اسکی شیرآباد یا داشتن طولی ۱۲۰۰ متری و فراهم بودن لوازم اسکی و در اختیار قرار دادن آن‌ها به علاقه‌مندان و برگزاری کلاس‌های آموزشی متعدد توسط هیئت اسکی‌باز خراسان رضوی دارای ۵۰۰ نفر اسکی‌باز فعال می‌باشد.

از جمله امکانات این پیست می‌توان به یک دستگاه بالابر تله اسکی، لوازم اسکی و رستوران و کافی‌شاپ ، خوابگاهی سه طبقه برای راحتی حال ورزشکاران  اشاره کرد .بسیاری از علاقه‌مندان به طبیعت برای دیدن مناظر در ارتفاع از تله اسکی به طول ۹۰۰ متر برای بالارفتن از ارتفاعات بهره می‌برند و سپس با طی نمودن مسیری هزار و دویست متری لذت یک اسکی دلپذیر را تجربه می‌کنند.پیست اسکی شیرباد دارای سه مسیراصلی برای اسکی‌بازان شامل مسیر مبتدیان، مسیر اسکی‌بازان متوسط و یک مسیر برای اسکی‌بازان حرفه‌ای است. هزینه ورودی به پیست اسکی شیرباد در مجموع ۴۵ هزار تومان بوده و از ساعت ۹ تا ۱۶ در اختیار اسکی‌بازان است. که البته اخیرا پیست شیرباد در شیفت شب نیز برای اسکی‌بازان باز است.

در این پیست برای دوستداران ورزش اسکی کلاس‌های آموزشی برگزار می‌شود  که هزینه آن برای یک جلسه ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان بوده و لوازم اسکی هم در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد، کرایه لوازم اسکی نیز برای عموم مردم به ازای یک روز کامل ۴۰ هزار تومان است. و بدین ترتیب پیست خصوصی شیرآباد در سال‌های اخیر کمک بسیار شایان و چشمگیری به ورزش‌های زمستانی در بخش شرقی ایران نموده است و برای ادامه راه به توجه بسیار بیشتری نیاز دارد که مهمترین و اصلی‌ترین آن ساخت جاده‌ای مناسب جهت دسترسی عموم است که مطمئنا با ساخت راهی هموار شاهد استقبال روزافزون از این پیست زیبا خواهیم بود

پیشنهاد ویژه هم کوچ به مسافران و توریست ‌های شهر مشهد بازدید از منطقه زیبا با آب‌وهوای خنک و مطبوع  شیر آباد است.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید