از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

یخدان چهار برج مشهد

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

شهر مذهبی مشهد که دارای مقاصد گردشگری فراوان است. مسافران تور مشهد این جاذبه را برای سفر انتخاب می‌کنند تا بتوانند از تمامی جاذبه‌های مشهد دیدن نمایند. یکی از بهترین جاذبه‌های مشهد که مسافران تور مشهد ما می‌توانند از آن دیدن نمایند یخدان چهار برج مشهد است. نام چهار برج مشهد اسمی خاص دارد و در ابتدا شاید فکر کنید که یخچالی است بزرگ در مشهد اما با کمی فکر به این نتیجه خواهید رسید چگونه یخدان‌ها در هوای گرم مشهد می‌تواند دوام بیارد که در ادامه همه این سوالات شما را در زمینه این جاذبه گردشگری توضیح خواهیم داد.

یخدان چهار برج مشهد که به نام روستای چهار برج شناخته شده است بسیار دیدنی است که گردشگران زیادی و مسافران زیادی را به خود جذب کرده است. داشتن خانه‌های قدیمی و داشتن بافتی قدیمی در کنار مشاغل قدیمی در این روستا همگی باعث این شده است که روستا چهار برج به عنوان یکی از منطق جاذبه گردشگری در مشهد باشد و مسافران و توریست‌های زیادی به این محل می‌روند تا این سرگذشت این روستا را مشاهده نمایند. در همین روستا یک جاذبه گردشگری دیگری وجود دارد که نام این پست ما هم در همین زمینه است. سازه بزرگ و عظیمی در روستای چهار باغ وجود دارد به نام یخدان چهارباغ که این سازه به دوران قاجاریه برمی‌گردد و یکی از جاذبه‌های دیدنی مشهد است. این بنا جنسی چوبی دارد که فضای داخلی آن قطری ۱۰ متر و ارتفاع این بنا در حدود ۱۲ متر است. این بنا به طوری ساخته شده است که در تابستان‌ها به دلیل گرمی زیاد هوا و این که مشهد یکی از شهرهای گرم ایران است به همین منظور مردم روستا چهارباغ در این مکان یخ‌هایی را درست میکنن و در این مکان نگه داری میکنند تا بتوانند برای تابستان آبی خنک و در مواقع گرم سال از این یخ‌‌‌ها استفاده نمایند که این ایده جالب که برای چندین سال پیش بوده است گردشگران زیادی در هر جای دنیا رو به خود جلب کرده است به همین دوست داران زیادی می‌خواهند به روستای چهار باغ بروند تا ببیند دقیقا این مکان به چه صورت ساخته شده است که می‌تواند یخ را تا چندین روز نگه داری نماید. همچنین در زمان‌هایی از سال که در این شهر خشکسالی است مردم برای تامین آب‌های زمین خود و آبیاری زمین‌های کشاورزی‌ها از آب این یخدان استفاده خواهد شد. این یخدان قطبی مثبت و تاثیرگذار در محصولات و کشاورزی مردمان روستای چهار باغ دارد که تاثیر بسزایی دارد.

یک نکته مهم این است که این روستا چهار در باغ در کجا قرار دارد و در کل فاصله آن از حرم امام رضا در روستا چهار باغ چه مقدار است که باید بگوییم، فاصله روستای چهار باغ تا حرم مام رضا در حدود ۳۶ کیلومتر که در حدود ۴۵ دقیقه تا ۱ ساعت است که فاصله زیادی ندارد و ارزش این را دارد تا سری به این روستا بزنید تا هم از بناهای تاریخی آن دیدن نمایید و هم این که از این یخدان دیدنی دیدن نمایید.

در هر فصل از سال که به روستای چهار باغ بروید مردمان این روستا به خوبی از شما استقبال خواهند کرد اما باید این را بگوییم که به دلیل این که این روستا در منطقه‌ای خشک و قرار داد و هوای آن گرمی دارد که شما را اذیت خواهد کرد به همین منظور سعی نمایید در فصل بهار به این روستا سر بزنید تا بتوانید از نمای زیبا و فضای سبز این روستا هم دیدن نمایید و باید این را گفت که روستای چهارباغ هوای گرم‌تری نسبت به شهرهای دیگر اطراف این روستا دارد برای مثال طرقبه و شاندیز مشهد دارای آب و هوای بهترین دارد به همین منظور فصل بهار بهترین زمان برای سفر کردن به مشهد است.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید