از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

امام زادگان یاسر و ناصر

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

مقبره امام زادگان یاسر و ناصر(ع)

امام زادگان یاسر و ناصر از فرزندان امام موسی ابن جعفر می باشند. آرامگاه آن دو بزرگ زاده در روستای گلستان در مسیر طرقبه شهرمشهد قرار دارد و بقعه این امام زادگان در منطقه خوش آب و هوای ییلاقی قرار دارد. این امام زادگان از یکی از پر بازدید‌ترین مراکز متبرکه در مشهد است که طبق آمار سازمان فرهنگی اجتماعی این مجموعه سالیانه سه میلیون زائر از سر تا سر ایران و کشور های دیگر دارد، ۲۰ درصد این آمار را زائرین خارجی تشکیل میدهند که از کشور های عربی و حاشیه خلیج فارس هستند. طرح ساخت و توسعه این امام زادگان مقدس از سال ۱۳۹۲تا به حال ادامه داشته و این مجموعه مقدس روز به روز گسترده تر و همراه با امکانات عالی و هر روزه به زیبایی آن افزوده می شود. مساحت فعلی این مجموعه ۱۰۰۰ متر مربع است. قسمتی از زمین‌هایی که به این مجموعه اضافه شده را خیرین با کرم خود بخشیده‌اند و قسمت های همجوار دیگر را از مالکان در طرقبه خریداری کرده‌اند. اگر از مسافرین تور مشهد باشید می توانید از این فرصت استفاده کنید و این مکان متبرکه سری بزنید.

جالب است بدانید اطراف این مکان، مناطق خوش آب و هوای توریستی نیز یافت می شود، مناطقی بکر که می توانید در آن هوای دلپذیر، در کنار خانواده های خود، خاطرات خوش، تجربه کنید. با خرید تور ارزان مشهد و تور لحظه آخری مشهد، از آژانس هم کوچ، فرصت این را به دست می آورید که به این مناطق بکر سری بزنید و از آن لذت ببرید. در اطراف این مجموعه چندین پارکینگ موجود است که می توانید برای چند ساعتی که در آن جا حضور دارید، خیالتان از بابت امنیت ماشین، راحت باشد. در اطراف مجموعه غرفه‌هایی شبانه روزی موجود است که انواع خوراکی های محلی مانند گردو و … در آن جا یافت می شود، شما میتوانید از این سوغات محلی برای اقوام و دوستان خود به یادگار ببرید. امام زادگان یاسر و ناصر همچون ستارگانی در جوار امام هشتم آسمان امامت و ولایت می درخشند و باعث خیر و برکت بسیاری از مردم این شهر می باشند. اطراف حرم یاسر و ناصر مطهر رستوران های سنتی بسیاری موجود است که شما عزیزان با سلیقه خود می توانید برای سرو غذا یکی از آن‌ها را انتخاب کرده و غذای خود را در محیطی آرامش بخش در کنار خانواده میل کنید.

آمار سازمان میراث فرهنگی نشان داده این مام زادگان امروزه از رونق بسیاری برخوردارند. تحقیقاتی نشان می دهد که با حجرت امام رضا (ع)، تعدادی از برادران ایشان نیز که در کتاب تاریخ طبرستان ۲۱ برادر نام برده شده، به نقاط مختلف ایران کوچ کردند. پس از شهادت امام هشتم(ع)، این عزیزان از دیدگان مخفی و در نهایت این بزرگواران یا به امر طبیعی دار فانی را وداع گفتند یا به دست عوامل حکومتی آن زمان به درجه شهادت نائل گردیده‌اند که هر کدام آنان در جای جای کشورمان به خاک سپرده شده‌اند و برای آنان مقبره ای تدارک دیده‌اند. امروزه ناظر آرامگاهی مقدس و پرشور و برکت  از این بزرگواران هستیم. در کتابی به نام کنز‌الانساب، امام زادگان یاسر و ناصر را برادران تنی امام رضا و پسران امام جعفر صادق معرفی شده‌اند. می گویند این دو برادر دو قلو بوده‌اند. آستان  امام زادگان یاسر و ناصر تا قبل از بازسازی شبیه به مسجد کوچکی بود که ۲ ضریح سبز رنگ در آن قرار داشت.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید