از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

زنان گردن دراز – قبیله پادونگ تایلند

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

پادونگ (به انگلیسی Padaung) نام قبیله‌ای در شمال تایلند است که شهرت آن به خاطر زنان گردن دراز است که آن‌ها را زنان زرافه‌ای (Giraffenfrauen) می‌خوانند. افراد این قبیله اصالتا متعلق با قبیله مغولی کارن هستند و اکنون در شمال تایلند و منطقه برمه ساکن می‌باشند. این منطقه معمولا در تور تایلند توسط بسیاری توریست ها مورد توجه است.

زنان گردن دراز|زنان گردن دراز|زنان گردن دراز|زنان گردن دراز|زنان گردن دراز|زنان گردن دراز|زنان گردن دراز

زنان گردن دراز، در سن بین ۵ تا ۹ سالگی اولین حلقه خود را دریافت می‌کنند. و تا زمان ازدواج هرسال یک حلقه به گردن آن‌ها اضافه می‌شود. اضافه کردن حلقه توسط جادوگر قبیله و با توجه به وضعیت نجومی و گرفتن فال شخص انجام می‌شود. در تاریخ، حلقه‌های زنان گردن دراز خیانت‌کار از آن‌ها گرفته می‌شد و مجبور بودند تا زمان زیادی سر خود را به دست یا شانه خود تکیه دهند. این رسم به مرور زمان از بین رفته است.

thailand-padaung-11.jpg

وزن این حلقه‌ها معمولاً بین ۱۵ تا ۲۲ کیلوگرم و جنس آن‌ها از برنج است. وزن این حلقه‌ها علاوه بر طول آن‌ها باعث افزایش طول گردن زن‌ها می‌شود. آن‌ها این حلقه‌ها را با پارچه‌ها یا گل‌ها تزیین می‌کنند. جذابیت این رسم و رسوم باعث شده است همه کسانی که مشتاق سفر به تایلند هستند حتماً بازدید از این قبیله را در برنامه خود داشته باشند.

افزودن حلقه‌ها به گردن محدود نمی‌شود و زنان این منطقه به‌منظور تزیین و زیبایی حلقه‌هایی به دست و پای خود نیز اضافه می‌کنند. داستان‌ها در مورد چرایی این امر متفاوت است. عده‌ای میگویند قصد آن‌ها از پوشاندن گردن یا حلقه‌های فلزی، حفاظت در مقابل حمله پلنگ و دیگر حیوانات وحشی است. عده‌ای دیگر میگویند که این امر برای شناخته شدن و تمایز بین این زن‌ها با زن‌های قبیله‌های دیگر و محافظت در مقابل حمله مردان قبیله‌های دیگر است.

زمینه های تاریخی

thailand-padaung-6.jpg

داستان‌های تاریخی نیزدر این زمینه متفاوت است. عده‌ای از آن‌ها زن را نمودی از خدایگان می‌دانند و با آویختن این حلقه‌ها به خود می‌خواهند شکوه و عظمت و نمودی از خدایان را حفظ نمایند.

مردم این منطقه سواد دارند اما آموزش عالی و سبک زندگی جدید از آن‌ها دور است. از آنجایی که تور تایلند در سراسر جهان پرطرفدار است مردم این منطقه برای ارتباط با توریست‌ها زبان انگلیسی را می‌آموزند. اما به‌جز این، دولت تایلند سعی‌ای در تغییر سبک زندگی این مردم ندارد.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید