از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

محله حمام های قدیمی گرجستان

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

حمام های سولفور باستانی شهر تفلیس گرجستان

گرجستان شهری است زیبا و دیدنی که با تمام زیبایی‌هایش به عنوان یکی از بهترین مقاصد گردشگری در دنیا شناخته می‌شود. امروز می‌خواهیم در مورد یکی از جالب‌ترین و هیجان‌انگیز‌ترین جاذبه‌های دیدنی گرجستان با شما صحبت نماییم. گرجستان دارای آب و هوای مناسب و مردمانی مهربان و خوش اخلاق است. یکی از جاذبه‌های تاریخی که در گرجستان توجه همه را به خود جلب کرده است حمام‌های گرجستان است. محله حمام‌های قدیم در گرجستان یکی از محله‌هایی است که در بین مردمان تفلیس بسیار معروف است و جزو پرطرفدارترین مناطق دیدنی گرجستان باتومی است. این حمام‌ها در قسمت راست رودخانه کورا واقع شده است که علت اصلی ساخته شدن این حمام‌ها نزدیک بودن چشمه‌های آبگرم طبیعی است که در کرانه حمام‌ها یافت می‌شود. تاریخچه اصلی این حمام‌ها برمی‌گردد به قرن پنجم میلادی که توسط پادشاه کارتن که پادشاه قدیم گرجستان بوده است و این چشمه‌های معدنی و طبیعی که در کنار این حمام‌ها بوده است.

این مکان به واسطه تمیز بودن آب این چشمه‌ها و گرم بودن آن‌ها این مکان به عنوان محل حمام های قدیمی در گرجستان شناخته می‌شود. معماری قدیمی این محله به معماری ایرانی بین قرن ۱۷ و ۱۸ میلادی است و همگی در مسیر باغ بوتانیک واقع گردیده است. این حمام‌ها علاوه بر اینکه جاذبه‌های گردشگری و معماری‌های زیبای دارد دارای خاصیت‌ها و ویژگی‌های فراوانی است. این حمام ها نه تنها به منظور درمان بلکه برای برگزاری جشن‌ها و مراسم های مختلفی از آن برای کسانی که می‌خواهند در اینجا مراسم داشته باشند استفاده می‌گردد. همچنین تازه عروس‌هایی که می‌خواهند ازدواج کنند مادرشوهرها، عروس‌ها را از نظر زیبایی در این مکان ارزیابی قرار می‌دهند. به جرأت می‌توان گفت این مکان یکی از قدیمی‌ترین و تاریخی‌ترین مناطق تفلیس به شمار می‌آید.

در قدیمی‌ترین بخش شهر تفلیس می‌توان حمام‌هایی را مشاهده کرد که به حمام‌های سولفور معروف است. این حمام ها دارای خاصیت های درمانی خوبی است که به عنوان آب گرم گوگردی بهاری در این ناحیه ساخته می‌شود. قدیمی‌ترین حمام حمام ایراکلی نام دارد. که زمان ساخت آن احتمالا در قرون ۱۷ یا ۱۹ صورت گرفته است. که این حمام‌ها برای خانواده‌های امپراطوری گرجی‌ها تعلق داشته است که امروزه به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری گرجستان محسوب می‌شود. نامه‌ها و توضیحاتی در مورد حمام‌های گرجستان الکساندر دوم در سفر خود به قفقاز گفته است که تا به حال همچین حمام‌های باشکوهی را در روسیه یا ترکیه مشاهده نکردند است. امروزه حمام‌ها به دلیل قدمت خود کمی فرسوده یا تخریب شده‌اند ولی دولت گرجستان با تعمیر و به بهره‌وری آن را همچنان که می‌بینید به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری گرجستان تبدیل کرده است.

یکی از زیباترین حمام‌های شهر تفلیس گرجستان حمام اربیلیانی است که اطراف آن پنجره‌های نوک تیز و کاشی‌های آبی تزئین شده به همراه مناره‌های زیبا وجود دارد که این مکان به عنوان حمام آبی در بین مردمان آن منطقه معروف است. فضای داخلی این حمام بسیار جذاب می‌باشد که از موزاییک‌های سبز و سرامیک‌های سفید پوشیده شده است و مکان آرامش بخشی را ایجاد کرده است. حمام‌هایاز قدیم به سبک شرقی با سقف نیمکره‌ای ساخته می شدند. در وسط این سقف‌ها دریچه‌ای برای ورود نور به داخل حمام تعبیه شده است تا فضای مناسبی را برای کسانی که برای استحمام به این مکان می‌روند داشته باشد و نور داخل حمام به صورت کامل تامین گردد. از این حمام فقط برای استحمام استفاده نمی شود بلکه برای دختران دم بختی که تمایل به ازدواج داشتن مراسم‌های ویژه‌ای در این حمام‌ها صورت می‌گرفت. حمام‌های سولفور امروزه نه‌تنها توریستها آن را بسیار دوست دارند بلکه این مکان تبدیل به مکانی شده است که به علت مزیت‌ها و ویژگی‌های خاصی که دارد گردش‌پذیر می‌باشد. یکی از ویژگی‌های این حمام‌ها آبگرم آن است که خاصیت درمانی بسیار خوبی را دارد معمولا در این حمام‌ها حوضچه‌ها و اتاق‌های مخصوصی برای آبگرم سولفور وجود دارد. گفته می‌شود که با نشستن در این آب و دادن ماساژ ویژه‌ای شما حس تازگی و طراوت بسیار خوبی را احساس خواهید کرد که خود این باعث شده است به عنوان مکانی پر گردشگر انتخاب شود.

تفلیس از بزرگترین شهرهای گرجستان است که پایتخت گرجستان محسوب می‌شود که دارای جمعیت یک و نیم میلیون نفری می‌باشد. وجود چشمه‌های آبگرم به نام تبیلیسی نام این چشمه‌های آب گرم است که باعث شده است گردشگران زیادی به این محله‌ها بیایندد که به عنوان محل‌های حمام قدیم گرجستان شناخته می شود. می‌توانید با تور گرجستان ما همراه شوید و به محله سولفور‌های گرجستان بروید. حمام‌های سولفور به حمام‌های ایرانی گفته می‌شود که تفاوتهایی دارد آن هم این است که آب‌های آن از چشمه های معدنی و طبیعی زیر زمین می‌جوشد و دارای خاصیت درمانی بسیار خوبی است که برای درمان بیماری‌های پوستی زیادی استفاده می‌شود مانند : اگزما و آکنه و کسانی که دارای درد عضلانی و مفصلی و روماتیسم هستند می‌توانند با اشتیاق زیاد به این حمام‌ها بروند و سلامتی خود را تضمین کنند. در این حمام‌ها امکانات ویژه‌ای وجود دارد مانند دلاکی که شما می‌توانید به صورت جدا و با دادن پول جدا شما را کیسه و لیف بکشند و همچنان می۲تواند مشت مالی و ماساژ برای شما داشته باشد وجود نوشیدنی خنک و غذایی بعد از یک حمام سخت و یک حمام خوب می‌تواند برای شما عالی باشد که هزینه‌های آن جدا است نکات ویژه‌ای که در این حمام ها وجود دارد و شما باید به آن توجه بسیاری داشته باشید، بوی بد گوگردی است که در این منطقه وجود دارد. این بو به دلیل وجود چشمه‌های آب طبیعی زیر زمین است که البته اگر بیماری تنفسی خاصی نداشته باشیم می‌توانید به این مکان‌ها بروید و از آب آن استفاده نمایید همچنین این را بدانید که با با معده پر به داخل حمام نروید چراکه بوی بد و سنگینی آن باعث حالت تهوع در شما می‌شود. گرجستان کشوری از سردسیر است که باید حواستان باشد در موقعی که در ماه زمستان به این حمام‌ها می‌روید سرما نخورید و حواستان به هوای سرد آنجا باشد تا شیرینی سفر برای شما تلخ نشود. نکاتی که ما در مورد این حمام به شما گفتیم نکات اساسی است که اگر با خریدن تور گرجستان به این جاذبه دیدنی سفر کردید حتما به این نکات توجه کنید چرا که این نکات باعث خواهد شد شما سفری دل انگیز و خوب برای خود داشته باشید.

گرجستان دارای تفریحات بسیار خوبی برای مسافران خود است و شما با انتخاب این کشور می‌توانید دیدنی‌های بسیاری برای خود ببنید. همچنین این را بدانید در این شهر تاریخی یعنی تفلیس شما می‌توانید دیدنی‌های بسیار دیگری برای خود ببنید. پس شما مسافران عزیز می‌توانید در سفرنامه‌ها و مطالب گردشگری گرجستان ما را همراهی کنید و از بهترین این خدمات استفاده نمایید. مسافران تور گرجستان ما دارای بهترین اتفاقات هستند که می‌توانند برای خود داشته باشند این اتفاقات خوب را و با خرید تور گرجستان از ما می‌توانند سفر دل‌انگیز و خاطره‌ساز برای خود داشته باشند. حمام‌ها دارای انواع عمومی و خصوصی با وان‌های پر از آب گرم سولفوریک برای افراد قرار دارند. با پرداخت هزینه‌ای بیشتر می‌توانید از استحمام در حمام های خصوصی لذت ببرید و از فضای تمیز آن استفاده کنید تنها چند دقیقه نشستن در این وان ها تمام بیماری ها را از تن شما خارج می کند. در صورت تمایل و با پرداخت هزینه جداگانه می توانید از خدمات ماساژ نیز بهره مند شوید. کلمه “تبیلیسی” در حقیقت به معنای “شهر آبگرم” است که مسافران زیادی این سوال را داشتند که معنی این کلمه چه می‌باشد.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید