حمام رومی‌های سیده یکی از دیدنی‌های ترکیه در شهر باستانی سیده است. این منطقه در حال حاضر تبدیل به موزه باستای شده و آثار باستان‌شناسی در آن جمع می‌شوند.

حمام رومی سیده

این حمام بعد از مطالعاتی که تا سال ۱۹۶۲ میلادی انجام شد به عنوان موزه شناخته شد. موزه سیده شامل حمام رومی متعلق به قرن پنجم میلادی است که مربوط به دوران حکومت رومی‌ها می‌شود. علاوه بر این یک مجموعه با ارزش از آثار باستانی مانند مجسمه و تابوت که در اکتشافات باستان‌شناسی به دست آمده و مربوط به قرن ۵ میلادی است در این محل نگه‌داری می‌شوند.

حمام رومی سیده

حمام رومی سیده

حمام رومی‌ها در نزدیکی ساحل سیده قرار دارد که یک ساحل ماسه‌ای در مجاورت دریای مدیترانه است. این ساحل با درختان کاج فراوانی احاطه شده و محیطی آرامش‌بخش دارد. امکانات این ساحل شامل هتل‌های لوکس، ورزش‌های آبی، رستوران و اقامتگاههای ساحلی است.

معماری و طراحی این حمام شامل یک اتاق آب سرد و یک اتاق آب گرم، ۵ اتاق با اندازه‌های گوناگون، یک سونا، استخر شنا به صورت بیضی، پانسیون، و دیوارهایی با سنگ مرمر می‌شود.

حمام رومی سیده

این موزه هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۱۹ قابل بازدید بوده و با اتوبوس قابل دسترسی است. اگر مسافر تور سیده هستید نیز میتوانید بازدید این محل را با مسئول تور هماهنگ کنید.