در تور استانبول سوغاتی خوب از کجا بخریم؟ یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها برای کسانی که تور استانبول را تهیه می‌کنند خرید سوغاتی است و این سؤال که سوغاتی را از کجا تهیه کنیم اهمیت بیشتری دارد. اگر شما به‌عنوان یک مسافر به شهر استانبول سفر کنید بهتر است از قبل دررابطه‌با مکان‌هایی که سوغاتی موردنظر باسلیقه شما را دارند اطلاعات کافی کسب کنید. شما می‌توانید در بازار بزرگ استانبول هر چیز که می‌خواهید را پیدا کرده و خریداری کنید اما برای خرید هر چیزی به طور جداگانه بهتر است از بازار خودش خریداری کنید؛ بنابراین در راس همه بازارها بازار بزرگ قرار دارد.

برای خرید سوغاتی با تور استانبول کجا برویم؟ محصولات طبیعی عبدالله

 درصورتی‌که شما به شهر استانبول سفر کنید بهتر است که برای یکبار هم که شده از حمام ترکی بازدید و استفاده کنید. حمام‌های ترکیه استانبول بسیار معروف هستند و سبک سنتی خود را حفظ می‌کنند. برای اینکه شما یک سوغاتی از شهر استانبول تهیه کنید می‌توانید از بازار بزرگ و از محصولات طبیعی عبدالله همچون، صابون معطر، پشت مال، حوله‌های ترک، دستمال شستشو و ملحفه و حوله‌های کتان خریداری کنید. باوجوداینکه استفاده از حمام و حمام‌های قدیمی درگذشته رایج بوده است اما مردم ترک امروزه نیز از این حمام‌ها استفاده می‌کنند و توریست‌های بسیاری برای بازدید از این حمام مشتاق هستند.

فروشگاه راهنما

فروشگاه راهنما یکی دیگر از مواردی است که شما می‌توانید برای تهیه سوغاتی در سفر با تور استانبول از آنجا بازدید کنید و هر چه که می‌خواهید را تهیه کنید. این فروشگاه مجموعه بسیار خوبی از کالاهای بسیار معروف ترک از طراحان و برندهای معروف تهیه کرده و در قسمت فروش قابل خریداری است. محصولات موجود در این فروشگاه بسیار وسیع هستند، در واقع از سرامیک سنتی تا کیف دستی، جواهرهای دست‌ساز ترک که بسیار زیبا هستند و فروش فرش می‌توانید این بازار را برای خرید سوغاتی انتخاب کنید. یکی از موردتوجه‌ترین بخش‌های این فروشگاه بخش مجموعه عقیق است.

بازدید از بازار بزرگ در سفر با تور استانبول

تور استانبول می‌تواند یکی از سفرهای پرخاطره برای شما باشد، علاوه بر اینکه امکانات رفاهی در شهر استانبول با تور برای شما فراهم می‌شود شما می‌توانید از محصولاتی که در این کشور به فروش می‌رسد خریداری کنید. امکان ندارد که شما به شهر استانبول بروید و از کاشی‌های ایزنیک طراحی مخصوص ترکان دور بمانید و علاقه‌ای به آن نشان ندهید.

این کاشی‌ها به رنگ فیروزه‌ای هستند و از نقش لاله‌های قرمز در آنها استفاده می‌شود. از این کاشی‌ها در شهر استانبول برای تزیین دیوار مسجد استفاده می‌شود. این کاشی‌ها جذابیت بسیار زیادی دارند و شما می‌توانید بعد از خرید آنها در شهر و خانه خود از آنها استفاده کنید. شما می‌توانید کاشی‌های ایزنیک را در بازار بزرگ خریداری کنید و حتی می‌توانید از بشقاب‌ها گلدان‌های طرح ایزنیک نیز خریداری کنید.

فروشگاه آرمگان

یکی از بهترین و سرآمدترین فروشگاه‌های شهر استانبول فروشگاه آرماگان است. شما در سفر با تور استانبول می‌توانید از آن بازدید کنید. در فروشگاه آرماگان نیز می‌توانید انواع مختلف اشیا و لوازم جانبی را در انواع طرح‌هایی که شهر استانبول را در ذهن شما روشن می‌کند به‌خصوص در دوره امپراتوری عثمانی خریداری کنید. فروشگاه جواهرات دست‌ساز، منسوجات، لوازم‌خانگی و… همه باتوجه‌به دوره عثمانی و کالاهای چرمی طراحی می‌شوند و همه الهام گرفته از دنیای آرماگان است.

سفر با تور استانبول را فراموش نکنید و در اولویت لیست شهرها برای سفر کردن بگذارید. باتوجه‌به این موضوع که مردم استانبول اهمیت زیادی به فرهنگ و تاریخ کشورشان می‌دهند به همین دلیل شما می‌توانید انواع مختلف وسایل و غذاهای سنتی را در این کشور و این شهر تهیه کنید و به‌عنوان سوغات به شهر و کشور خود ببرید.

درصورتی‌که شما اطلاعات کافی دررابطه‌با مکان‌های مختلف فروش محصولات ترکی داشته باشید می‌توانید به راحت‌ترین صورت ممکن سوغات و هدایای مورد نظرتان را تهیه کنید. بازدید از فروشگاه‌های مختلف شهر استانبول مانند بازار بزرگ، حمام محصولات عبدالله، فروشگاه آرماگان و.. برای خرید سوغاتی‌های مختلف اهمیت زیادی دارد.

در هر یک از فروشگاه‌ها شما می‌توانید محصولات مختلفی را تهیه کنید اما اکثر فروشگاه بر روی یک نوع محصول تمرکز دارند. برای اینکه بتوانید تمام محصولات را در یک منطقه مورد بررسی قرار دهید بهتر است به بازار بزرگ بروید. همان‌طور که میدانید از بازار بزرگ معمولاً برای فروشش انواع و اقسام محصولات استفاده می‌شود در واقع شما برای خرید هر چیزی می‌توانید به این بازار بروید.