شهر تاریخی سوخوتای، منطقه‌ای دیدنی در شمال تایلند است. دلیل شهرت این شهر تاریخی، وجود مناطق دیدنی بسیار در اطراف آن از جمله بازمانده‌های شهر سوختهٔ سوخوتای است. این منطقه دیدنی از دو قسمت شهر جدید و قدم تشکیل شده است. اگر قصد سفر به تایلند را دارید شما احتمالاً می‌خواهید شهر قدیم را ببینید. منطقه شهر قدیم، منطقه‌ای بزرگ است که خود از ۵ قسمت تشکیل شده است که مهم‌ترین دیدنی‌های آن در قسمت اول یا مرکزی قرار گرفته‌اند.

نقشه شهر تاریخی سوخوتای
قسمت مرکزی این شهر دیدنی، پر از کانال‌های زیبا پوشیده از گل‌های نیلوفر، معابد دیدنی و مجسمه‌های زیباست. قسمت‌های دیگر نیز جاذبه‌های خاص خود را دارند.

شهر باستانی سوخوتای

شهر قدیمی سوخوتای در طی سال‌های ۱۲۳۸ تا ۱۲۵۸ پایتخت آن زمان سیام (نام قدیم تایلند) بوده است. جالب است بدانید کلمه سوخوتای به معنی «طلوع خوشحالی» است (تای یعنی لبحند). این شهر در زمان اوج خود منزلگاه پادشاه رامخامهانگ کبیر بود که توانست با قدرت خود مناطق اطراف را تحت نفوذ خود درآورد؛ او همچنین دین بودا را در تایلند رسمی کرد و الفبای این زبان در زمان وی تهیه شد.

شهر فدیمی سوخوتای تایلند

چطور به سوخوتای برویم؟

در سفر به تایلند دیدن این منطقه یکی از بایدهاست. برای رفتن به این منطقه از بانکوک شما باید مسیری تقریباً ۵-۶ ساعته را بگذرانید. معمولاً تورهای تایلند دیدن این منطقه را در برنامه خود دارند، اما شما می‌توانید این مسیر را با اتومبیل یا اتوبوس، قطار و هواپیما بگذرانید.

نقشه شهر سوخوتای

وقتی به سوخوتای رسیدید، بهتر است دوچرخه‌ای کرایه کنید، زیرا که منطقه سوخوتای به نسبت منطقه‌ای بزرگ است و پیاده سفر کردن در آن می‌تواند خسته‌کننده باشد. همچنین می‌توانید منطقه را با Tuktuk بگردید، توکتوک سه‌چرخه‌هایی است که برای حمل مسافر از آن‌ها استفاده می‌شود.

دوچرخه شهر سوخوتای

سوخوتای مانند دیگر محل‌های تایلند پر است از دست‌فروشان غذاهای محلی و جالب. حتماً نودل های سوخوتای را امتحان کنید. البته از این دست‌فروش‌ها چیزهایی به جز خوراکی نیز می‌توانید بخرید. ظروف و مجسمه‌های سفالی و مجسمه‌های بودا پیشنهاد ما برای خرید است.

این شهر تاریخی که به عنوان میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است یکی از بهترین محل‌های تایلند برای عکاسی است. مناظر زیبا و تاریخی، کانال‌های پوشیده از گل‌های نیلوفر، مجسمه‌های تاریخی و معابد باستانی همه و همه مناظر چشم‌نوازی را برای کسانی که به این شهر سفر کرده‌اند به وجود می‌آورد.

شهر تاریخی سوخوتایشهر سوخوتای تایلند