شاید آثار باستانی قدیمی را همه کس دوست نداشته باشند ولی حتماً سازه‌های مدرن امروزی طرفداران فراوانی دارند که می‌تواند منحصر به فرد باشد. امارات متحده عربی و شهر دبی چندین سالی است که در زمینه آسمان خراش‌ها و ساختمان‌های دیدنی در صدر قرار دارد به همین دلیل قصد داریم سفری به یکی از این جاذبه‌های دبی کنیم که فواره های دبی می‌باشد.

فواره های دبی

از دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری در سرتاسر دنیا فواره های دبی می‌باشد. گاهی اوقات شهر یا مکان خاصی با نام آب نما یا فواره آن قسمت شناخته می‌شوند. یکی از بهترین نمونه‌های آن یعنی آب نمای دبی را به شما معرفی کنیم:

فواره های دبی

از خیره کننده ترین جذابیت‌های دبی آب نمای آن است که دیدن آن خالی از لطف نیست. این آب نما دقیقاً رو به روی برج خلیفه قرار دارد که یکی دیگر از جاذبه‌های شهر دبی می‌باشد. حرکات هماهنگ فواره‌ها با موزیکی که در محیط پخش می‌شود به همراه نسیم خنکی که در اثر حرکات آب حس می‌شود می‌توان بهترین تجربه در کنار آب نما شهر دبی باشد. این آب نما درس سال ۲۰۰۸ ساخته شد که هزینه‌ای ۸۰۰ ملیون درهمی بر جای گذاشته است. این آب نما از بزرگترین آب نماهای دنیا می‌باشد که از آب نمای معروف لاس وگاس حدود ۲۵ درصد بزرگتر است که ارتفاع آن در حدود ۱۵۰ متر می‌باشد و از فاصله ۳ کیلومتری قابل مشاهده می‌باشد. ۶۶۰۰ چراغ و ۲۵ پرژکتور برای این بنا استفاده شده که به دلیل قدرت بالا این چراغ‌ها از فاصله ۲۰ مایلی قابل مشاهده است. آب نمای دبی در میان برج خلیفه، بازار بهار و چند هتل از جمله هتل پالاس قرار دارد.

فواره های دبی

از دیگر ویزگی های فواره های دبی رایگان بودن آن است و برای عموم مردم قابل مشاهده است. این ساختار در قسمت مرکزی دوبی و بر روی دریاچه خلیفه قرار دارد. نمایش‌ها کاملاً آزاد بوده و می‌توان از مکان‌های مختلف اطراف قسمت مرکزی دوبی آنها را مشاهده نمود. عمومی‌ترین نقطه، گردشگاه آب نما خارج از مرکز خرید دوبی است. قبل از اینکه نمایش شروع شود، هزاران نفر از مرکز خرید خارج شده و این منطقه کاملاً شلوغ می‌شود. بازدیدکنندگان که می‌خواهند این منظره را از نزدیک ببینند، زودتر می‌رسند تا مطمئن شوند که نقطه نمایش درست در مقابلشان قرار دارد.

فواره های دبی

فواره های دبی