ماشین کابلی لنکاوی در مالزی، در ارتفاع ۷۰۹ متری سطح دریا، به سمت دومین قله بلند لنکاوی حرکت می‌کند و این تجربه‌ای است که نباید از آن غافل شوید. توریست‌های زیادی هر روزه از طریق تور مالزی به این منطقه سفر می‌کنند.

ماشین کابلی لنکاوی

در طول یک مسیر ۲۰ دقیقه‌ای، ماشین کابلی لنکاوی از آبشارهای جنگلی و فرشی ضخیم از جنگل‌های استوایی عبور می‌کند. در یک روز روشن می‌توانید در سمت شمال، تایلند و در سمت جنوب غربی اندونزی را ببینید. شما در یک شیب تند ۴۲ درجه در یک فاصله ۲٫۲ کیلومتری از ایستگاه پایه به ایستگاه دو بالای کوه حرکت می‌کنید.

زمانی که به ایستگاه اول می‌رسید (در ارتفاع ۶۵۰ متری) می‌توانید پیاده شده و یا حرکت خود به ایستگاه بعدی را ادامه دهید. هر دو ایستگاه چشم‌انداز خیره‌کننده‌ای دارند، با این وجود منظره ایستگاه بالاتر بهتر و نفس‌گیرتر است.

هنگامی که از ایستگاه میانی حرکت می‌کنید برای تکان خوردن‌های دلسردکننده اماده باشید. این وضعیت درهنگام پایین آمدن ترسناکتر خواهد بود. با این حال در طول این مسیر شیب ملایم است.

در ایستگاه بالا یک پل هوایی وجود دارد که نمایشی خیره‌کننده از لنکاوی به شما ارائه می‌کند. برای رفتن به این پل کفش‌های راحتی بپوشید. این پل یک پل معلق باشکوه است که یکی از بزرگترین شاهکارهای مهندسی جهان است.

ماشین کابلی از ساعت ۷:۰۰ تا ۱۰:۰۰ کار می‌کند، اما ممکن است در شرایط آب و هوایی نامناسب و بادهای قوی آن را متوقف کرده باشند. گردشگری مالزی ، پل هوایی لنکاوی ، ماشین کابلی لنکاوی ، تور مالزی ، سفرارزان مالزی ، جزیره لنکاوی ، مناطق دیدنی مالزیماشین کابلی لنکاوی