آیا می دانید ونیز ایران کجاست؟ آیا می دانستید در ایران نیز ونیز وجود دارد؟! اگر نمی دانید با ما تا آخر مقاله همراه باشید تا شما را با ونیز ایران آشنا کنم.

در مقاله پیشین به این موضوع پرداخته شد که ونیز استانبول کجاست؟ جالب است که بدانید در ایران نیز ونیز وجود دارد! و مقصد بسیاری از گردشگران نیز به آن جاست و جالب تر آن است که بدانید در ایران چندین ونیز وجود دارد. شاید برایتان تعجب برانگیز باشد، اما باید به شما بگویم که این مسئله واقعیت دارد!

شما با سفر به ونیزهای ایران! می توانید خاطراتی خوش و به یادماندنی را از سفر خود ثبت کنید. پس به شما توصیه می کنم دوربین عکاسی را فراموش نکنید تا از بتوانید لحظه به لحظه خاطرات بودنتان در ونیزهای ایران! خاطره ای خوش و به یادماندنی را به همراه دوستان و آشنایان و یا در کنار اعضای خانواده خود تجربه کنید.

ونیزهای ایران در کجا واقع شده اند؟

خوزستان: یکی از مکان ها در ایران که با نام ونیز ایران شناخته شده، روستای صراخیه واقع در خوزستان است. خانه های ایران از خشت و گل و نی ساخته شده.ما بین این روستا یک رودخانه جریان دارد و در واقع می توان گفت که تنها وسیله حمل و نقل آن ها با قایق است و به همین سبب است که این مکان از ایران پهناور با نام ونیز ایران شناخته شده است.

به علاوه، گذر از تالاب ها و نیزارهای آن و شنیدن صدای آرام آب می تواند به شما آرامش وصف ناپذیری بدهد و شما را به طور کل از دغدغه ها و مشغله های فکری و ذهنی آزاد کند.

همچنین در تالاب های این روستا پرندگان کم یاب و بی نظیری نظیر اردک مرمری یافت می شود که در هیچ کجای ایران و جهان نمی توانید چنین پرنده ای را پیدا کنید. پس اگر عاشق حیوانات و پرندگان خاص و کم یاب هستید و دوست دارید سفری هم به ونیز ایران داشته باشید، به شما توصیه می کنم چنین مکان دیدنی را از دست ندهید.

خرم آباد: در خرم آباد نیز در مکانی به نام شاه آباد جایی وجود دارد که به ونیز ایران مشهور شده است. در این مکان چشمه ای خروشان وجود دارد که از ما بین شهر و کوچه های خرم آباد عبور می کند. به برکت وجود این چشمه، درختانی همچون مو، انجیر، گلابی، هلو در باغچه ی خانه های مردم این محله سربرآورده است.

شما با گذر از کوچه پس کوچه های این محل، طبع شاعری تان گل خواهد کرد و برای خود شاعری می شوید! از من گفتن بود!

کرج: از چهارمین جاده زیبای جهان که جاده چالوس است عبور کنیم و از پیچ و خم های زیبای آن گذر کنیم، به روستای واریان واقع در حومه کرج می رسیم. در این مکان سد پرآبی وجوددارد که اهالی آن به جای استفاده از تاکسی و اتوبوس برای جابه جایی و حمل و نقل، از قایق و پارو استفاده می کنند. به همین خاطر است که این مکان نیز با نام ونیز ایران شناخته شده است.

به علت خوب بودن آب و هوای روستای واریان در فصل تابستان، تردد قایق ها نیز زیاد می شود.

پس اگر دلتان می خواهد از لابه لای زیبایی های جاده چالوس، سری هم به ونیز کرج بزنید، همین حالا دست به کار شوید، بار و بندیل خود را ببندید و عازم این روستای خوش آب و هوا شوید.

گیلان: جالب است که بدانید در گیلان نیز مکانی به نام ونیز وجو دارد! این مکان واقع در لنگرود گیلان است. لنگرود مابین رودسر و لاهیجان قرار دارد. این مکان نیز به دلیل آن که محل عبور رودخانه از محله های این شهر، از سوی گردشگران ایرانی و خارجی با نام ونیز ایران لقب گرفته است.

شما در تمام فصول سال می توانید از زیبایی های این شهر به علاوه ونیز آن دیدن کنید. اما در نیمه دوم بهار و تابستان این منطقه دیدنی تر می شود!

برای سفر به ونیز ایران کافی است سری به سایت هم کوچ زده و تور خود را با مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت رزرو کنید و سفری سرشار از شور و هیجان داشته باشید!

کلام آخر…

در پایان نیز از شما دوستان عزیز و گردشگری که عاشق سفر و تورگردی هستند و تا پایان مقاله با من همراه بودند نهایت تشکر و سپاس را دارم. امیدوارم در هرکجای ایران که هستین بهتون خوش بگذره!

ونیز ایران یادتون نره! حتما یه سری بزنید!