پارک ملت مشهد، قدیمیترین پارک مشهد است که در زمان سلطنت محمدرضا پهلوی در سال ۱۳۴۳ احداث شد.

پارک ملت مشهد

این پارک دارای امکاناتی چون مسجد، زمین چمن، ولیبال، بسکتبال، نتیس، پیست اسکی، زمین مخصوص دویدن و ورزش، بوستان سرپوشیده بانوان با تجهیزات ورزشی، شهربازی و استخر روباز است.

پارک ملت مشهد

پارک ملت مشهد

در این بوستان که ۷۵ هکتار مساحت دارد بیش از ۲۵ هزار اصله درخت چند ده ساله وجود دارد.

پارک ملت مشهد

دریاچه پارک ملت در ضلع شرقی این پارک و مجاور تقاطع آزادی قرار گرفته است.

پارک ملت مشهد

مجتمع جانبازان این پارک در پشت این دریاچه قرار گرفته و به جانبازان قطع نخاعی خدمت‌رسانی می‌کند.

زمین‌های ورزشی پارک هم در ضلع غربی پارک و مجاور آزادشهر قرار گرفته است. بزرگترین استخر روباز مشهد هم با مساحت ۱۲۵۰ متر مربع در این زمین‌ها قرار دارد.. این استخر دارای طول ۵۰ و عرض ۲۵ متر است و ۱ تا ۳ متر ارتفاع دارد. گنجایش این استخر روباز ۴۰۰ نفر است.

پارک ملت مشهد

باغ رز پارک ملت، در بخش سرپوشیده بانوان قرار دارد و امکانات و تجهیزات ورزشی در آن قسمت وجود دارند.

پارک ملت مشهد

شهربازی پارک ملت از قسمتهای مرکز تا شرق پارک قرار گرفته است. در سال ۱۳۵۱ که این شهربازی احداث شد، اولین شهربازی مشهد به حساب می‌آمد. از آن زمان تاکنون تغییرات زیادی به وجود آمده است. از جمله این که بزرگترین چرخ و فلک خاورمیانه و سومین چرخ و فلک یا فانفار مرتفع دنیا (بعد از چرخ و فلک توکیو و لندن) در آن قرار گرفته است. چرخ و فلک بوستان ملت ۲۵۰ تن وزن و ۸۰ متر قطر دارد. این چرخ و فلک با ظرفیت ۴۵۰ نفر، ۲۵۰ تن وزن دارد.

پارک ملت مشهد

بوستان ملت در غرب مشهد و در حاشیه بلوار وکیل آباد قرار دارد.  این بوستان از سال ۱۳۹۰ به عضویت اتحادیه جهانی IAAPA درآمد.

پارک ملت مشهد

یک ایستگاه مترو و همچنین پایانه اتوبوس در نزدیکی این پارک قرار دارند و دسترسی به پارک را سهولت بخشیده‌اند.

درخت‌ها و گل‌های متنوع پارک، حوض‌ها و اقامتگاه‌های موقت و سایر امکانات آن بسیاری از شهروندان مشهد و زائران و مسافران تور مشهد را به این پارک می‌کشاند.