کیش و قشم دو جزیره ای هستند که در دل دریای خلیج فارس واقع شده اند. گردشگران تور کیش، همیشه دلشان می خواهد که بعد آن که از جاذبه های گردشگری کیش دیدن کردند، سری هم به جزیره زیبای قشم بزنند.شما چطور؟ در این مقاله شما را با نحوه سفر از کیش به قشم آشنا خواهم کرد.

برای رزرو آنلاین تور کیش و قشم می توانید به سایت هم کوچ مراجعه فرمایید.

فاصله کیش تا قشم

چگونه از کیش به قشم سفر کنیم

از طریق دو مسیر دریایی و زمینی می توان از کیش به قشم رفت. شما می توانید یا از طریق بندر چارک در هرمزگان و یا بالعکس از بندرچارک به کیش بروید. شما هم چنین می توانید از طریق بندر آفتاب به کیش و یا بالعکس به جزیره کیش بروید و از کیش به قشم  به مسیر خود ادامه دهید.

تقریبا چقدر طول می کشد تا از کیش به قشم برسیم؟

  • اگر با شناور مسافری سفر می کنید بین ۱.۵ تا دو ساعت طول خواهد کشید که شما به جزیره قشم برسید.
  • اگر می خواهید از طریق مسیر زمینی و با خودروی شخصی خود سفر کنید، باید بدانید که مسیر زمینی از بندر چارک تا بندر پل، بین ۲.۵ تا ۳ ساعت زمان می برد.
  • از بندر پل تا بندر لافت واقع در جزیره قشم نیز چیزی بین ۴۵ دقیقه تا ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه طول خواهد کشید.
  • اگر قصد دارید از طریق مسیر دریایی از کیش به قشم سفر کنید، باید به شما بگویم که فاصله مسیر دریایی از کیش به قشم چیزی حدود ۲۲۵ کیلومتر است.

در حال حاضر سفر دریایی از کیش به قشم با لنج است و این که چقدر زمان ببرد تا شما به مقصدتان برسید بستگی به سرعت لنج دارد و مدت زمان آن می تواند بین ۷ تا ۱۰ ساعت متغیر باشد.

برخی ترجیح می دهند برای آن که سریع تر به مقصدشان برسند از قایق های تندرو استفاده کنند تا به جای آن که مسیر دریایی از کیش به قشم را بین ۷ تا ۱۰ ساعت متغیر طی کنند، این مسیر را در بازه زمانی بسیا کمی طی کنند.

در بحث این که آیا برای کوتاه تر شدن مسیرمان از قایق های تندرو استفاده کنیم یا نه باید بگویم که اگر علاوه بر خود سفر مسئله امنیت در سفر نیز برایتان مهم است از این قایق های تندرو برای طی کردن مسیرتان از کیش به قشم استفاده نکنید.

سفر هوایی از کیش به قشم

چگونه از کیش به قشم سفر کنیم؟

هیچ کدام از دو جزیره کیش و قشم ، فرودگاه ندارند. اما شما می توانید با یک سفر مستقیم از کیش به  قشم، بلیط های پرواز مستقیم به قشم را تهیه کنید.

یک مسیر دیگر این است شما با هواپیما از کیش به مقصد بندرعباس بروید و سپس از بندرعباس تا بندر پل را زمینی و از بند پل تا بند لافت واقع در جزیره قشم را با شناور طی کنید.

هزینه سفر از کیش به قشم چقدر می شود؟

شاید یکی از سوال هایتان این باشد که اگر بخواهیم از طریق مسیر هوایی و یا زمینی و یا هردو مسیر به مقصد موردنظرمان برسیم، این مسیر چقدر طول می کشد؟ البته سوال به جایی است و شما از قبل باید با خود حساب و کتاب انجام دهید که هزینه سفر از مبدا محل سکونت تا کیش و از کیش به قشم به قول معروف چقدر آب می خورد.

باید بدانید که اگر می خواهید با ماشین شخصی سفر کنید، هزینه حمل ماشین شما از کیش به چارک ۴۵۰ هزار تومان و از چارک به کیش ۱۷۰ هزارتومان خواهد شد. همچنین عوارضی که باید بپردازید نیز ۲۵ هزارتومان است.

اگر می خواهید سریع تر به مقصد برسید از مسیر هوایی استفاده کنید. شما از طریق سایت هم کوچ و رزرو آنلاین تورکیش می توانید با قیمتی بسیار مناسب اقدام برای رزرو تورهای سه روزه و ۴ شب و ۵ روزه کیش اقدام نمایید.

همچنین هزینه تورکیش برای کودکان زیر ۷ سال رایگان خواهد بود.

سخن پایانی…

از شما عزیزان ممنون و سپاسگزارم که اوقات شریف خود را در اختیار بنده قرار دادید تا هرچه قدر هم کم توانسته باشم اطلاعاتی را در اختیارتان قرار داده باشم و صد البته اطلاعات شما ممکن است از من خیلی هم بیشتر باشد!

بهتون خوش بگذره. جای ما رو هم خالی کنید!

سفر بی خطر…