کیش ایر

کیش ایر

1402/05/21 -
توضیحات

کیش ایر

ایرلاین‌ها و هواپیمایی‌های متعددی، قوای ناوگان خویش را برای استفاده مسافران گرامی تور کیش به کار گمارده‌اند. در این میان، هواپیمایی کیش ایر موفق به کسب جایگاه قابل احترامی شده است. ایرلاین کیش ایر مراحل مختلفی را برای رسیدن به جایگاه کنونی خود طی کرده است. این شرکت از توابع سازمان منطقه آزاد کیش است و در جهت توسعه جزیره مهربان کیش همواره کوشا بوده است. حال ما قصد داریم در این مطلب تا حدی به توضیح و معرفی این هواپیمایی برای شما مخاطبان گرامی تور ارزان کیش بپردازیم. امید ما این است، تا پایان مطلب یار و همراه خادمان خود در آژانس مسافرتی هم کوچ باشید.
	کیش ایر

تولد کیش ایر

ایده‌ی به وجود آوردن هواپیمایی کیش ایر در سال 1370 به مرحله نهایی رسید و کار خود را با اجاره دو هواپیما آغاز نمود. از همان ابتدای کار که گستردگی زیادی نداشت، به علت رعایت استانداردهای بین المللی و کیفیت قابل توجه در نظرها قرار گرفت. در سال 1372 که توام بود با تغییر کادر مدیریت ایرلاین کیش ایر، تغییرات عمده‌ای در ساختار آن پدید آمد. در طی دو مرحله به گسترش و اصلاحات در این شرکت پرداخته شد ولی قبل از ورود به مرحله‌ی سوم باز هم بنا را به تغییر مدیریت گذاشتند و این بار هم کیش ایر با اقتداری مثال زدنی به مرحله سوم ورود پیدا کرد. این دوره همراه بود با یکی از سخت ترین بحران‌های اقتصادی ایران و افزایش نرخ ارز، بنابراین راهبرد شرکت به گونه‌ای طراحی شد که در طی آن برای جلوگیری از ضرر زیاد، تعدادی از هواپیماهایی که اجاره شده پس داده شد ولی آن هواپیماهایی که مانده بودند، ساعات بیشتری را به پرواز میپرداختند. بعد از گذر از مرحله بازنگری و شکوفایی، این شرکت هم به مانند خیلی از شرکت‌ها درصدد پیش گرفتن سیاست‌های جدید برای خروج از بحران برآمد.

در مرحله پنجم که مرحله پایانی بود و اعتبار و اقتدار این شرکت به اوج خود نیل پیدا کرد تغییرات عمده‌ای حاصل شد.

این زمان بود که کم کم هواپیماهای از رده خارج شرقی، صحنه را برای ورود همنوعان تازه نفس و به روز غربی خود باز کردند. کیش ایر ناوگان خود را گسترده و مجهز کرد. در زمان حاضر این شرکت توانسته نیازهای بسیاری را حل کند و یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های سفر مخاطبان تور لحظه آخری کیش میباشد.

شایان به ذکر است کیش ایر دارای گواهینامه‌های رسمی بین‌المللی و جوائز و افتخارات متعدد در زمینه هوانوردی میباشد.

کیش ایر

شاکله‌ی ناوگان کیش ایر

اگر بخواهیم هواپیماهایی که ناوگان کیش ایر را تشکل میدهند از نظر بگذرانیم، میتوانیم به دو فروند هواپیمای A321 ، دو فروند هواپیمای A320، سه فروند هواپیمای FOKKER 100 و هفت فروند هواپیمای مک دانل داگلاس اشاره کنیم که مجموع هواپیماهای مذکور میشود 14 عدد.

کلاس‌های پروازی

کیش ایر دارای 2 کلاس پروازی میباشد که شامل کلاس‌های تجاری و اقتصادی میشود. شایان به ذکر است که کلاس‌های پرواز تجاری این شرکت در خطوط تهران، مشهد، تهران و تهران، کیش، تهران فعال هستند.

قبل از رسیدن به قسمت بعدی میباست این نکته را هم ذکر کنیم که، قوانین و مقررات عمومی مانند میزان بار مجازی که مسافر میتواند حمل کند هم در این هواپیمایی به مانند جاهای دیگر رعایت میشود.

بیش از 20 فرودگاه داخلی در مناطق مختلف کشورمان موجود میباشد که هواپیماهای کیش ایر در آن‌ها تیک‌آف میکنند و یا فرود میایند؛ به عبارت دیگر کیش ایر به این مراکز استان پرواز دارد.

مرکز اصلی ایرلاین در فرودگاه بین المللی کیش قرار دارد.

پروازهای خارجی

این ایرلاین به کشورهایی مانند عمان، ترکیه، آذربایجان، عراق، سوریه و امارات پرواز دارد.

 

سوانح و حوادث

در این بخش به ذکر حوادث و سوانحی که برای هواپیماهای کیش ایر به وجود آمده است میپردازیم:

در 21 بهمن ماه سال 1382 یک فروند هواپیمای فوکر 50 که متعلق به کیش ایر بود دچار حادثه شد و 43 نفر به کام مرگ رفتند. شرح حادثه از این قرار بود که هواپیما در فرودگاه شارجه قبل از فرود دچار یک چرخش میشود که به موجب آن کنترل هواپیما از دستان کاپیتان خارج میشود، هواپیما به سمت چپ واژگون میشود. بعد از بررسی جعبه سیاه هواپیما، مشخص میشود که از چند کیلومتر قبل از رسیدن به فرودگاه، ملخ‌های هواپیما به حالت عکس درآمده بودند.

در سال 1374 یک بوئینگ 707 که از تهران در مسیر کیش در حرکت بود، توسط یه هواپیماربا ربوده شد و در یکی از پایگاه های هوایی اسرائیل در حومه شهر ایلات فرود آمد.

در خرداد ماه سال 1388 هنگامی که یک هواپیما تازه از باند فرودگاه اهواز بلند شده بود و مقصدش تهران بود، کاشف به عمل آمد که یک بمب در سرویس بهداشتی هواپیما کار گزاشته شده است، با سعی و هماهنگی ماموران امنیت پرواز، سریعا هواپیما در فرودگاه اهواز به زمین نشست و با طی کردن مراحل اضطراری مانند تخلیه مسافرین و خنثی‌سازی بمب، این ماجرا ختم به خیر شد.

در طی سال‌های 94-1391 حدود سه مورد  نقص فنی و فرود اضطراری از هواپیماهای کیش ایر گزارش شده است.

 

دیدگاه ها

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد شوید. ورود